Нові надходження


 ШАНОВНІ ЧИТАЧІ!!!

Ви бажаєте бути в курсі всіх сучасних новинок української та

світової літератури - тоді Вам до нас.

Пропонуємо Вашій увазі нові надходження до фонду нашої бібліотеки.

Радіймо, читаймо, насолоджуймося новою книгою!



Драгун Юлія Юріївна

Ангеликові подарунки. Вірші. Худ. Оформл. – О. Ладижець. – Ужгород:

Карпати , 2022. – 84 с., іл.

Нова поетична збірка члена Національної спілки письменників України Юлії Драгун родом із Тячівщини на Закарпаття традиційно адресована її найвдячнішим читачам – дітям дошкільного віку. Вона допомагає маленьким громадянам пізнавати світ і вчить їх бути добрими, щедрими, слухняними, розумними.

 

 

 


Драгун Ю. Небом сонечко гуляє: вірші / Ю. драгун – Мукачево : Карпатська вежа, 2016 – 64 с. Верстка О. Стрежнєвої.

Нову книжку Юлії Драгун для малечі склали вірші-намистинки, вірші-ниточки, з яких виткано рясний, направду сонячний дивосвіт. Це - золоті крихти радості, доброти, краси, людяності від мудрої чарівниці слова із Закарпаття. Теплі, повчальні, а часом і кумедні історії принесуть задоволення й користь кожному юному читайлику. Бо вони покликані виховати з дитини Людину - добру, чуйну, помічну. Котра любитиме й шануватиме і матір, і матінку-природу, і Бога.

 

Драгун Ю.

Казкові візерунки : казки, оповідання – Львів : видавництво Плай 2022, - 104с.

Письменниця пише для діток і про діток. За образами її персонажів сучасні хлопчики та дівчатка легко можуть упізнати себе чи когось із своїх із своїх близьких. І зовсім неважливо, чи хтось із дружньої родини мірошника, а чи навіть якась дивовижна тваринка.

Кожна казочка і оповіданнячко заглядає дитині  в довірливу душу, щиро промовляє до маленького серденька конкретними добрими вчинками, здійснює неймовірні мрії малечі, роздає подарунки та знищує неправду і зло на планеті.

 

 

 

 


821.161.2(477.87)

Д 72

Драгун, Юлія Юріївна. Пісні, написані Карпатськими Небесами / Ю. Ю. Драгун ; упоряд. Б. Кушнір ; вступ. ст. П. Матія. – Ужгород : Карпати, 2020. – 346 с. : іл. + ноти.

 

25 червня нинішнього року поетесі, прозаїку, драматургу Юлії Драгун виповнюються красні 65, і вона зустрічає цей день новими книгами віршів, перекладів угорською мовою кращих оповіданнячок для дітей, продовжуючи сповідувати давно вироблене верховинське кредо: жодного дня без вірша, жодного дня без рядка. І ось ця збірка пісень, що увібрала під свої обкладинки-береги понад 200 пісень, – уже повноводна пісенна ріка, на берегах якої так затишно, так манливо-щемно, а у її течії віддзеркалюються ті Небеса, що послані їй Долею.

 


Юлія Драгун: до 65- річчя від дня народження: бібліограф. Покажч./

Департаменту культури Закарпат. Облдержадмін.,КЗ «Закарпат. Облас. Б-ка для дітей та юнацтва» Закарпат. Облас. Ради; уклад. В.М.Томишин; відп. За вип. В. Д. Чіка. – Ужгород: Карпати, 2020. 96 с.: іл.

 

Бібліографічний покажчик «Юлія драгун: до 65- річчя від дня народження» продовжує серію  « Культура краю в особах».

Матеріали, що увійшли до покажчика, є на сьогодні найповнішою бібліографією творчих здобутків та публікацій, які стосуються багатогранної поетичної, пісенної, прозової, драматургічної, діяльності етно- педагога з Верховини Юлії Драгун, однієї з найвідоміших закарпатських українських авторок численних творів для дітей.





Календар краєзнавчих пам’ятних дат на 2010 рік : реком. бібліограф. посіб./ ЗОУНБ, Від. краєзнавч. л-ри; Інформ.-бібліограф. від. ; уклад. : Н.М. Вачиля, О.В. Малинич, Г.В. Бобонич, І.М. Горват ; відп. за вип. Л.З. Григаш ; випуск. ред. Л.О. Ільченко. – Ужгород: Вид-во В.Падяка, 2009. – 252 с.

Календар-щорічник є орієнтиром для громадськості краю у перебігу подій, ювілеїв та пам’ятних дат у 2010 році. Основу календаря складають грунтовні наукові розвідки про визначних діячів краю, підготовлені провідними карпатознавцями. Окремим розділом подано календар знаменних дат, які в 2010 році відзначатиме громадськість світу та України. Представлені матеріали з успіхом можуть бути використані не лише в бібліотеках краю, а й у регіональній пресі, культосвітніх установах, навчальних закладах тощо. 



Редакційна колегія обласної Книги «Реабілітовані історією . Закарпатська область». Я.В. Корсун,Д.С. Бендас,Ф.І. Буришин, Б.О. Гвардіонов, Ю.Ю.Дупко,О.М. Корсун,І.Ю. Коршинський, М.В. Марканич, М.В. Олашин, О.М. Рішко, Ю.В. Туряниця, А.М. Фукс, І.М. Чаварга.

У збірнику вперше публікуються архівні документи, що зберігаються в Державному архіві Закарпатської області та архіві Управління Служби безпеки України в Закарпатській області більшість цих матеріалів стосується періоду колективізації в селах нашого краю, який охопив майже шість повоєнних років, і тих негараздів у житі селян, що були обумовлені усуспільненням родинного майна тими селянами, які погодилися на колективну працю в колгоспах, та розкуркулення більш заможних з них – куркулів, конфіскацією їхнього майна й засуджених як „класових ворогів”, попутно обвинувачених у несплаті визначених їм податків, і чи не кожного з них – в антирадянській та антиколгоспній агітації. І перше, і друге ставало для селян реальним пугалом – злединне існування в колгоспах або ж табірна баланда в неволі.





Виноградів, 2019. — 148 с.

Єдна из майхарактерних рис русинської менталіти є сохташ удноситися до тягот життя из незмінним легким гумором, ніколи не злим, злегка самокритичним, но тонким, острим и далеко не простим. Пудкарпатський фігляр говорит лаконічно, точно, лишаючи слухачам многое догадоватися самим, та сим и досігаючи комічний ефект. Нигда не хоче фігльов нікого вкусити, уколоти.

Збірка гумористичних оповідань, публіцистика і п’єси.





Кныш, С.

Белый волк с голубыми глазами [Текст] / Кныш С. – Київ : Авторское издание, 2016. – 20с.

Интересная и познавательная детская книжка с цветными картинками необходима маленькому ребенку. Пусть у него будет много счастливых дней от приятных неожиданных встреч, как это случилось у мальчика Рика с белым волком, и оттого, что рядом с ним есть верные друзья Лакки и Вилли.


Алманах днешньої русинської літератури / закарпатськоє обласноє научно-културологичноє общество им. Александра Духновича, Русинськый културологічный клуб ; ред., вступ. слово Ю. Шиповича. – [Мукачево : Карпат. вежа], 2021. – 120 с. : іл.

 

Альманах представляє здобутки русинської літератури Закарпаття. Представлено не лише прозові та поетичні твори 27 авторів, а й короткі біографічні довідки про авторів.




Малино, Софія.

Кухоль щастя/ С. Малиньо; упоряд І. Ребрик,передм. Н. Ференц.-Ужгород: Вид-во «Гражда»,2020.-496 с: фото.

До книги увійшли твори з прижиттєвих видань поетки, укладені за тематичним принципом, її автобіографічний етюд і фотоматеріали. Сьогодні це найповніше зібрання творів авторки.

Основними темами її творчості стали любов до України, інтерес до її історії, прославляння Бога та видатних постатей, проблеми рідної мови, описи природи та заклики до її збереження, звертання до громадсько активних особистостей з метою активізації їхніх державотворчих змагань




Ханта І.В.

Співаночки мої милі/Іван Хланта, запис,упоряд., підгот. Текстів,вступ. Ст..,слов. Та алф.. покажч.- Ужгород : ТДВ «Патент»,2020.-824с. : іл..

До унікального збірника «Співаночки мої милі» (2020. – 824 с.) увійшло понад 10 тисяч народних коломийок, записаних Іваном Хлантою від талановитих співаків і музикантів закарпатського села Колочава, що на Міжгірщині. До слова, цей жанр народнопісенної творчості побутує тут здавна. Оригінальні та неповторні коломийки зібрані під час наукової експедиції в 2006 році. Частина з них публікується вперше. Ця книга – титанічна праця вченого зі збереження такого жанру народної пісенності, як коломийки, які в Колочаві, як і в інших місцевостях Карпат, називають також співанками, співаночками.





Павло Роберт. Підкарпатська Русь: формування національної самосвідомості (1848-1948). Вид. 2-е перероб., доповн. / Передм. В. Фенича; Випуск. ред., покажч. Л. Ільченко; Ред. В. Падяк. ‒ Ужгород: Вид-во Валерія Падяка, 2021. ‒ XLVIII с. + 768 с.

Книга є перекладом англомовного видання "The Shaping of a National Identity: Subcarpathian Rus’, 1848-1948" (1978) відомого американського україно- та русинознавця проф. Павла Роберта Маґочія, який тривалий час очолює кафедру українських студій Торонтського університету у Канаді. Монографія зосереджує увагу на специфічних особливостях формування карпаторусинської національної ідентичності на Підкарпатській Русі (нині Закарпатська область України) впродовж цілого століття ‒ з часу Весни народів (1848 р.) й до завершення Другої світової війни, за результатами якої колишня провінція Угорського королівства, далі ‒ Австро-Угорської монархії, автономна область у складі демократичної Чехословацької республіки, переживши також угорську окупацію у часи війни, була приєднана (без будь-якого плебісциту корінного населення) до радянської України у складі Радянського Союзу.




Сташко, Юлій. Графіка : альбом / упоряд. І. Небесник. – Ужгород : Вид-во Олександри Гаркуші, 2020. – 60 с. : іл.

В альбомі представлено роботи ужгородського художника і мистецтвознавця Ю. Сташка, творчість якого стала яскравою сторінкою в графічному мистецтві Закарпаття другої половини XX ст.

Невеликі за розміром роботи графіка-експериментатора від¬творюють виразні картинки народного життя в серіях “Ярмарок”, “Базар”, “Торги”, приваблюють силою кольорового вислову в закарпатських краєвидах та натюрмортах.



Бібліотека як важлива складова загальнокультурних процесів сучасності Матеріали науково-практичної конференції, присвяченої 75-річчю Закарпатської ОУНБ ім. Ф.Потушняка Департамент культури Закарпат. облдержадмін., КЗ "ЗОУНБ ім. Ф. Потушняка" Закарпат. обл. ради; уклад. Л.З. Григаш; кор. Н.М. Бондаренко; Відп. за вип. О. Канюка

Збірник матеріалів науково-практичної конференції, присвяченої 75-річчю Закарпатської ОУНБ ім. Ф. Потушняка, містить статті бібліотечних фахівців Закарпаття. В статтях відзначаються певні здобутки книгозбірень за останнє п’ятиріччя, а також проблеми та виклики, що постають перед бібліотеками в реаліях сьогодення. У конференції також взяли участь провідні фахівці Національної бібліотеки України ім. Я. Мудрого. Видання доповнено короткими довідками про структурні підрозділи Закарпатської ОУНБ ім. Ф. Потушняка та про публічні бібліотеки краю, а також ілюстровано фотофактами з життя бібліотек області.






Винницька Ярина КОВЧЕГ МУЗИКА / Ярина Винницька. — Львів : Видавництво Ковчег, 2020. — 52 с.

Ця книга — путівник по українській музичній спадщині від архаїчних колядок до «Червоної Рути». Тут зібрані усі найзнаковіші постаті українського музичного пантеону, унікальні музичні артефакти, цікаві історії з життя українських композиторів.

Книга є фактично програмою одноіменного концерту-хрестоматії, що вмістить найкращі шедеври української музичної спадщини — народні пісні, давні духовні наспіви, шедеври українського бароко, музику класиків і сучасних українських композиторів — під диригуванням Оксани Линів за участі найкращих українських етногуртів — «Даха Браха», «Хорея Козацька», «Курбаси», Уляни Горбачевської, Молодіжного симфонічного оркестру України, чоловічого хору «Дударик», Київського дівочого хору ім. М. Лисенка. За QR-кодами, розміщеними у книзі, можна буде прослухати усі головні музичні доріжки концерту.


Авраменко О.

Українська мова та література: Збірник завдань в тестовій формі. ЗНО 2020. 2 частина/ Олександр Авраменко. – Київ: Грамота, 2019. – 144с.


Посібник укладено відповідно до чинних програм з української мови та літератури для закладів загальної середньої освіти й нової програми до ЗНО-2020. Збірник містить завдання в тестовій формі з української мови та літератури різного рівня складності. У виданні подано дванадцять варіантів орієнтовного тесту у форматі ЗНО.





Карпатська діаспора : евреи Подкарпатской Руси и Мукачево (1848/1948) / Йешаягу А. Елинек. - Ужгород : В. Падяка, 2010. - 498. : [рецензія] / Ганна Півовар // Дух і Літера. - 2012. - № 24. - С. 295-298

Книжка охоплює історію закарпатського єврейства (у цьому виданні, як і слід було очікувати, щодо нього послідовно застосовують термін «підкарпатське») від угорської революції 1848 року та, передусім, утворення 1867 року двоєдиної австро-угорської монархії до майже цілковитого знищення єврейської громади реґіону під час Голокосту, пунктирно обмальовуючи долю нових/ старих громад Закарпаття в складі УССР та вихідців із нього у повоєнній Чехословаччині та країнах Заходу.










Календар краєзнавчих памятних дат Закарпаття на 2021 рік Департамент культури Закарпат. облдержадмін., КЗ "ЗОУНБ ім. Ф. Потушняка" Закарпат. обл. ради; уклад.:О.О.Шелак,М.Б. Бадида 

Календар-щорічник є орієнтиром для громадськості краю у перебігу подій, ювілеїв та пам’ятних дат у 2021 році. Основу календаря складають ґрунтовні наукові розвідки про визначних діячів краю, підготовлені провідними карпатознавцями.

Цьогорічне видaння відкривaється переліком основних крaєзнaвчих знaменних тa пaм’ятних дaт 2021 року. (Можливі неточності пояснюються тим, що друковaні джерелa, якими уклaдaчі користувaлись при підготовці видaння, не зaвжди розрізняють стaрий і новий стилі). Якщо у минулорічних випускaх вже містилaсь довідкa щодо цьогорічного ювілярa чи знaменної події, то у переліку вміщено відповідне посилaння (“Текстовa довідкa…”). Ювілейні стaтті вміщені в другій чaстині покaжчикa. Відбір літерaтури тa документів зaкінчено в основному в серпні 2020 р. Окремим розділом подaно кaлендaр знaменних дaт, які відзнaчaтиме в 2021 році громaдськість світу тa Укрaїни.






Маланюк Є.

Малоросійство: трактат/ Маланюк Євген – Київ: Видавництво              « Український пріоритет», 2021.- 48с.

Ця книжка могла б допомогти українцям зробити свою державу успішною одразу після проголошення відродження Незалежності 1991 року. Та один уряд змінював інший, а їхня суть залишалася незмінною - МАЛОРОСІЙСЬКОЮ, отже цю книжку вони не друкували. Не друкує її також і нинішній, уже післяреволюційний уряд. Чи не з тієї ж причини?




Пожежна служба Закарпаття: минуле і сучасне / Заг. редакція – В.І.Нитки. – В-во «Карпатська Вежа», 2009. – 248 с.:іл..

У книзі вперше висвітлено процес становлення і розвитку пожежної справи на Закарпатті впродовж останніх чотирьох віків аж до наших днів, адже ранні писемні згадки про цю службу датуються XVIII століттям. Уже 1735 року казною міста Ужгорода видано «обширний пожежний регламент», а з 1887-го у краї діють три види пожежної охорони: державна, приватна і добровільна.

Читач відкриє для себе також багато цікавих і несподіваних моментів, які стосуються часів Закарпатської України і радянського періоду – особливо участі закарпатських пожежників у ліквідації наслідків чорнобильської біди й гасіння особливо складних пожеж, які виникали у тунелях і на нафтопроводах.





С 78
Сташко, Юлій. Графіка : альбом / упоряд. І. Небесник. – Ужгород : Вид-во Олександри Гаркуші, 2020. – 60 с. : іл. 
В альбомі представлено роботи ужгородського художника і мистецтвознавця Ю. Сташка, творчість якого стала яскравою сторінкою в графічному мистецтві Закарпаття другої половини XX ст. 
Невеликі за розміром роботи графіка-експериментатора від¬творюють виразні картинки народного життя в серіях “Ярмарок”, “Базар”, “Торги”, приваблюють силою кольорового вислову в закарпатських краєвидах та натюрмортах. 




  821.161.2(477.87)
К 89
Кузан, Василь Васильович. Три по сто : молоді і витримані вірші / В. В. Кузан ; вступ. ст. І. Павлюка, післяслоло Д.Дроздовського. – Ужгород : Карпати, 2020. – 444 с. : іл.Нова книга відомого сучасного українського поета Василя Кузана, як практично і усі його попередні – про людські стосунки Чоловіка і Жінки, Жінки, яка стала другом. Як точно підмітив автор післяслова, збірка “Три по сто” – історія про загублений і віднайдений рай для чоловічої душі.

061(477.87)
Ф 32

Федака, Павло Михайлович. Закарпатська “Просвіта” у постатях її діячів (1920–2020) / П. М. Федака. – Ужгород : TIMPANI, 2020. – 400 с. : іл.

Книга присвячена 100-річчю створення на Закарпатті товариства “Просвіта” — найстарішої і найзаслуженішої української громадської організації краю. У ній, крім розлогої вступної статті, поміщено 101 нарис про засновників, провідників і відомих діячів товариства 1920–1939 та 1990–2020 pp., подано імена ще понад 800 активних просвітян, а також жікальний фотолітопис діяльності крайової «Просвіти” з дня її заснування до (инішнього часу.


821.161.2(477.87)
Г 96

Густі (Звонар), Ірина Василівна. Світ живої любові : новели, нариси, рец., інтерв’ю / І. Густі (Звонар) ; передм. В. Густі. – Ужгород : TIMPANI, 2020. – 304 с.
Ім’я члена Національної спілки журналістів України Ірини Густі (Звонар) (1951–2017) добре знане й шановане у Закарпатті. 1966 р. вона дебютувала на сторінках іршавської районної газети “Нове життя” як обдарований юний прозаїк, журналіст. Після закінчення навчання в УжДУ з 1973 р. до 2017 р. була у постійному творчому зв’язку з провідними газетами краю – “Закарпатська правда”, “Новини Закарпаття”, багатьма всеукраїнськими ЗМІ.
Видання, що склали кращі зразки її творчості, дають можливість уявити її неординарну постать в українській журналістиці.

821.161.2(477.87)
П 42

Повх, Лідія. Крапля меду : оповідання / Л. Повх. – Ужгород : TIMPANI, 2020. – 208 с. : іл.

У книжці оповідань Л. Повх розкривається широка панорама життя простої людини в сучасній Україні. Авторка у буденному віднаходить і відстоює вічні цінності, зокрема інститут сім’ї, батьківства, пам’ять роду, ментальні особливості духовного світу людини на помежів’ї культур.

929(477.87)
К 70

Коршинський, Іван. Про незабутнє / І. Коршинський ; післямова : І. Ребрик, Н. ребрик. – Ужгород : Ґражда, 2020. – 502 с.
Відомий лікар-хірург, кандидат медичних наук, доцент Ужгородського національного університету, заслужений лікар України, народний депутат України II-го скликання, почесний громадянин м. Ужгород, багаторічний в’язень сталінсько-беріївських концтаборів-ГУЛАГів, керівник Закарпатської крайової організації політв’язнів і репресованих І. Коршинський ще юнаком взяв активну участь у підпільному русі опору більшовицькому тоталітаризму. Уже в десятирічному віці в школі рідного села він очолював “вовченят”, майбутніх пластунів. З тих часів вважає себе переконаним українцем. У другій половині 40-х – першій половині 50-х років зазнав нелюдських знущань та поневірянь за свої політичні погляди. Однак попри все вистояв. Людина з когорти мужніх, цілеспрямованих патріотів, він ніколи нічого не чинив усупереч власному сумлінню. Прожитому та пережитому й присвячена ця його книжка.

821.161.2(477.87)
П 16


Панчук, Надія. Запізнілі нейтрони : вибрані та нові поезії / Н. Панчук. – Ужгород : Вид-во Олександри Гаркуші, 2020. – 400 с.
У вибране Н. Панчук увійшли вірші та мала проза з попередніх збірок, а також найновіші поезії.Головні мотиви – Час і людина у ньому, переплетін¬ня історії та мікрокосму творення, шукання відповідей на питання, які ми ставимо Часові і Час ставить нам.


821.161.2(477.87)
Х 46
Химишинець, Василь. А сонце струшує проміння : вірші / В. Химишинець ; передм. В. Густі. – Ужгород : TIMPANI, 2020. – 152 с. : іл.До нової збірки віршів поета ввійшли його кращі твори, написані в молоді роки, а також вистраждані рядки у часи непростих життєвих потрясінь, що випали на його долю.Окремий розділ склали уривки із поем. 

                                                                                                                                                                                                    73(477.87)
Х 69

Ходанич Петро Михайлович. Дерев’яна пластика Закарпаття : монографія / П. М. Ходанич, Михайло ПетровичХоданич. – Ужгород : TIMPANI, 2020. – 240 с. : іл.

У книзі розглядається процес становлення і розвитку дерев’яної пластики на Закарпатті другої пол. XX – поч. XXI ст. в контексті історичного та соціокультурного процесів, які впливали на формування мистецького життя у краї і творення художнього образу Срібної землі засобами різьбярства; розглядається характер творчих пошуків і художньо-стильових особливостей пластики на прикладі творчості різьбярів – членів Національної спілки художників України та Національної спілки майстрів народного мистецтва України.

821.161.2(477.87)
К33 Кедик, Світлана.


Етимологія щастя.Думки заміжньої жінки: есе/ С.Кедик.- К.: Український пріоритет,2020.-168 с.

«Етимологія щастя» — вільний стиль, вільної жінки у вільному слові вільної думки. Читається чуттєво, але не занадто (бо занадтих речей не буває). Викликає відчуття потіхи та радості.Народжує Бога в душі — запалює Любов’ю. У такому стані хочеться жити, радіти життю та дарувати радість іншим.«Етимологія щастя» — літературний посібник для чоловіків та жінок. Не вчить, а дозволяє відкривати себе один для одного у щемких митях душевного затишку та духовного піднесення. Читач буде вражений тонкою жіночою філософією




Ґейман Н. На  щастя,  молоко  /  Ніл  Ґейман  ;  іл.  Кріс  Рідделл  ;  пер. з англ. Б. Терещенко. — К. : Вид. група КМ-БУКС, 2018. — 160 с. ISBN 978-966-948-004-0

Від лауреата численних літературних нагород, таких як Премія Г’юґо, Премія Неб’юла та Премія Брема Стокера, медалей Ньюбері та Карнегі! Дитяча повість автора світових бестселерів Ніла Ґеймана розповідає неймовірну історію тата, який вийшов по молоко і зустрів на своєму шляху захопливі пригоди з піратами, динозаврами, давніми цивілізаціями, інопланетянами, поні, вампірами та мандрівками в часі.

Ця чудернацька історія трапилася за абсолютно банальних обставин. У будинку закінчилося молоко. Мама у відрядженні, тато – за головного. Саме він змушений плентатися до магазину. Але дорогою його викрадають … справжнісінькі інопланетяни.

Ніл Ґейман про книгу “На щастя, молоко”: “Це найдурнуватіша, найдивніша та найсмішніша книга, яку мені довелось написати і я достобіса цим пишаюся.”


Гербіш Н.

Теплі історії до кави. – К.: Брайт Букс, 2019.- 168 с.

ISBN 978-966-2665-20-8

У цій книжці зібрані історії про почуття й настрої, сумніви й рішення, далеку дорогу й затишний дім, чужі міста й близьких людей, солодкий шоколад і терпкувато-гірку каву. У них немає однозначних висновків і незмінних рецептів, а є пошуки та віра в імпровізацію. Є любов і сміливість, крихта суму й багато радості, чимало мрій і не менше спогадів.

 



Портер Е.

Полінна/ переклад з англійської. – К.: Світло на Сході,2019.-240с. з іл..

ISBN 978-617-7554-17-1

У великому обійсті Гаррінгтонів мешкає статечна міс Поллі, яка понад усе шанує стриманість і розважливість. Але все докорінно змінюється, коли до неї переїжджає одинадцятирічна племінниця Полліанна, яка грає в надзвичайно захопливу гру — в усьому поганому знайти щось дійсно хороше. Незабаром гра в радість охоплює все містечко, хіба що тітонька Поллі ще опирається. Але це поки що…


Очам не вірю. Українські й англійські ідіоми / ідея Катерини Сінченко ; іл. Анастасії Євтушенко. — Київ : Маміно ; Дух і Літера, 2018. — 28 с. ISBN 978-966-97653-6-9

Коли рак свисне і свині полетять, голодні вовк і мисливець з дірявими головами перестануть робити з мухи слона й гору з кротовини та візьмуть нарешті бика за роги, щоб не кусати потім собі лікті та не лити сліз над розлитим молоком. Не вірите? А дарма! Бо вся ця чудасія та інші дивацтва відбуваються в книжці «Очам не вірю / Eyes on stalks» — збірці українських і англійських ідіом, де образні вислови двох мов поєднано на незвичайних ілюстраціях. З цією книжкою просто і весело пізнавати свою мову, водночас вивчаючи й іноземну.


Перро Ш.

Кіт у чоботях:казка з доповненою реальністю:для шк.. віку/ Ш. Перро; пер.з фр. Мії Марченко;під ред..Т. Стус; худож. М. Кошулінська.- К.: Меджик букс,2018. – 40с.: іл..

ISBN 978-617-7727-03-2

Найвідоміша казка про пухнастого домашнього улюбленця. Завдяки винахідливості й завзятості Кіт, що вміє розмовляти та носить чоботи, допомагає своєму господарю не лише позбутися злиднів, а й знайти своє кохання та отримати півкоролівства.


Цорн,В

Правила життя; пер. З рос. Д. Мусієнко.-К.: Світло на Сході, 2018. – 80с.,іл..

 ISBN978-966-2089-97-4

Книга знайомить дітей із Десятьма заповідями, до її змісту включено публікації з журналу «Стежинка» різних років: оповідання (О. Мікула), пояснювальний матеріал (В. Цорн) і вірші (Г. Везикова).




  Еріксон, Томас

В оточенні ідіотів,або як зрозуміти тих кого неможливо зрозуміти/Т.Еріксон; пер.В.Махоніна,худож.-оформ. М.С. Мендор.- Харків: Фоліо, 2019.-251с. – ISBN 978-966-03-8307-4

«В оточенні ідіотів» — бестселер 2015—2018 років. Томас Еріксон поділяє людей на чотири кольорові типи. Він описує логіку поведінки, темперамент, систему цінностей представників кожного з кольорів.

Чому одних людей ми розуміємо з півслова, а інших не розуміємо взагалі? Чому дуже успішні люди інколи здаються нам ідіотами і психопатами? Як подивитися на себе очима інших людей і навчитися розуміти навіть тих, хто на нас абсолютно не схожий?

Книга допомагає краще сприймати людей з різними типами поведінки й ефективно з ними спілкуватись і може стати настільною для керівників, психологів, менеджерів усіх рівнів..

 


Портников, Віталій.

 Дзвони майдану/ В. Портников; ред.. Н.Бордукова.- К.: Акта, 2018.-502с. – ISBN 978-966-8917-29-5.

Дана книга є закінченням трилогії, яку започаткували книги «Богородиця у Синагозі» і «Тюрма для янголів». Вона охоплює тексти  політичної публіцистики, написані упродовж жовтня 2011 – січня 2018 років, які представляють собою щоденникові записи, що пов’язані з людьми, місцями, роздумами. Це – щоденник Майдану. В ньому представлено те, як насправді розвивалися події з дня, коли розпочався Майдан і безпосереднім очевидцем яких був сам автор книги.   


Павленко, Сергій.

Батуринська фортеця/ Сергій Павленко. – К.: Мистецтво, 2019. – 191с.: іл..- Укр. мова. ISBN 978-966-577-270-5

У книзі відомого дослідника Гетьманщини Сергія Павленка вміщено нариси про виникнення та розбудову Батуринської фортеці, її захисників і про драматичні події 1632 та 1708 років. Видання знайомить з новими фактами, джерелами й версіями буття колишньої гетьманської столиці та її очільників. Особлива увага приділяється періоду, коли володарем булави був Іван Мазепа, який доклав чимало зусиль для зміцнення фортеці. Саме Батурин як символ суверенної влади був знищений вщент під час московської навали 1708 року.

Видання розраховане на істориків, краєзнавців, студентів, усіх, хто цікавиться історією України.



Котлярчук, Андій.

Добровольці. Доба героїв/ А. Котлярчук. – К: Мистецтво, 2019. – 320 с. : іл..- Укр. І англ. мова. ISBN 978-966-577-272-9

Фотопроект історії війни Андрія Котлярчука присвячено добровольцям, ветеранам АТО. Проект довжиною у п`ять років: 2014–2018 рр. Фотозйомка здійснювалася на нульових кілометрах. У виданні репродуковано невипадкові світлини відзняті на чорно-білу широку плівку. Використано тільки квадратний кадр. Сотні кілометрів уздовж тонкої лінії дотику, сотні вдумливих кадрів, сотні портретів бійців до та після бою. Ілюстративний ряд супроводжують сотні висловлювань, спогадів, спостережень учасників подій. Фотопроект не випадковий, продуманий автором з самого початку. Перша частина фотопроекту експонувалася у Верховній Раді України, а також демонструвалася у багатьох музеях різних міст України. Виставка була представлена у Національному художньому музеї Грузії. У виданні репродуковано великий масив світлин, через які ми бачимо, як поступово відроджувалася могутність української армія. Зйомки зроблені у єдиному художньому ключі, портрети бійців дивляться на глядача неначе з батальних полотен минулих часів. У цих обличчях ми фіксуємо мужність та рішучість до перемоги. До книги увійшло також багато зображень жанрових сцен, пейзажів та натюрмортів. Чи можливо знайти на війні естетику? Чи реально показати карколомні моменти протистояння привабливо? Чи можна поєднати документалістику з художнім баченням? Відповіді на ці та інші питання дає проект Андрія Котлярчука з виразною назвою «Добровольці. Доба героїв».



      Невідоме розстріляне відродження: антологія/ упоряд. та передмова Ю. П. Винничука, худож.-оформлювач. О. А. Гугалова-Мєшкова. – Харків: Фоліо, 2019. – 763 с. ISBN 978-966-03-7531-4

Голодомор - не єдина трагедія українського народу. Друга не менша трагедія - знищення мозку нації, адже коли знищується мозок нації, то це веде до її жахливого занепаду.

У біографічних довідках про авторів, твори яких увійшли до антології "Невідоме Розстріляне Відродження", не подано причин арешту та кримінальних статей, за якими їх судили. Майже усі твори, які увійшли до цієї антології, публікуються вперше після загибелі їхніх авторів.

На читача чекають цікаві відкриття, а також знайомство з невідомими раніше поезіями Людмили Старицької-Черняхівської і рідного брата Василя Чумака - Миколи, фантастичним оповіданням Олекси Слісаренка та багатьма іншими творами, які не втратили своєї цінності й актуальності і в наш час.



Бегбедер Ф.

Бесіди нащадка епохи /Фредерик  Бегбедер; пер. з фр. Л. Кононовича.: Видавнича група КМ-БУКС,2018.- 352с. ISBN 978-617-7535-39-2

"Бесіди нащадка епохи" - певною мірою підсумкова книжка для Беґбедера. Зібрані за останні п'ятнадцять років інтерв'ю з такими видатними особистостями, як Умберто Еко, Бернар Франк, Мішель Уельбек, Бернар-Анрі Леві, стають справжнім дзеркалом нашої доби.




     Антологія української готичної прози: у 2-х томах: Т. 1/ упорядкув. і передмова Ю. П. Винничук; худож.-оформлювач. О. М. Іванова. – Харків: Фоліо, 2019. – 604 с.:іл.

ISBN  978-966-03-6943-6

Готична, або романтична, фантастика в Україні виникла на основі давньої української літератури і народної міфології. Романтики захоплювалися казками й містикою, і згодом міфічні істоти заполонили українську поезію і прозу. Українська народна демонологія набула такої популярності, що захопила не тільки українських, а й російських та польських письменників. Але ані в Росії, ані в Польщі не існувало такого багатства міфологічних образів і сюжетів.

У цій книжці українську моторошну прозу XVIII – ХІХ сторіч представляють твори Григорія Квітки-Основ’яненка, Івана Барщевського, Михайла Чайковського, Івана Гавришкевича, Пантелеймона Куліша, Володимира Росковшенка, Євгена Згарського, Леопольда фон Захер-Мазоха, Наталі Кобринської та багатьох інших авторів.













Веллс Г.
      Чарівна крамниця:збірка оповідань/Герберт
Веллс; пер. З англ.. К.Демянчук. – Київ:Форс
Україна, 2019.-96 с. ISBN 978-617-7561-07-0


Класична фантастика – це саме те,з чого варто починати знайомство із цим жанром. Бо хто ж, як не Герберт Веллс, може познайомити юних читачів із її основами? Навіть геть казкове на перший позір оповідання «Чарівна крамниця» на справді має в собі глибокий смисл і купу підтекстів, які по-різному сприймуть дитина й дорослий. Соціальною фантастикою можна назвати «Бога динамо» й «Творця алмазів». Перші кроки до наукової космічної фантастики допоможе зробити «Зірка»,а замислитися про те,що часом варто боятися своїх бажань, які можуть здійснитися,спонукатиме оповідання «Канікули містера Ледбеттера». А головне - читачеві в жодному разі нудно не буде.

Зоннтаг,Роберт
      Сканери: роман/Роберт М. Зонттаг/ Переклад з німецької
Люби-Параскевії Стринадюк.-Брустурів: Дискурсус,2018.-192с.
 ISBN 978-617-7411-35-1


Світ у 2035 році – це світ без друкованих книг, газет і журналів. Усе відскановано й оцифровано. Кожен має доступ до світової цифрової бібліотеки. У будь-який час! Безкоштовно! І це завдяки мобрілю – універсальному мережевому пристрою у вигляді окулярів. Роб працює сканером у величезному концерні Ultranetz, у відділі Scan AG. Зі своїм другом Джоджо він відшуковує, сканує й оцифровує останні примірники друкованих видань, аж поки одного дня не наштовхується на Книжкову гільдію, підпільну організацію, учасниками якої є колишні письменники, книгарі, перекладачі, видавці та бібліотекарі.

Гінтон С.Е.
       Аутсайдери / С. Е. Гінтон ; пер. з англ. І. Серебрякової.
 — Х. : Віват, 2019. — 192 с.
ISBN 978-966-942-826-4

Пoдiї poзгopтaютьcя в aмepикaнcькoму мicтeчку в 1960-тi poки. Пiдлiтки iз зaxiдниx i cxiдниx квapтaлiв, двi вopoжi вaтaги, ужe дaвнo вeдуть вiйну, i йдeтьcя нe пpo дpiбнi xлoпчaчi кoнфлiкти. Бiднi дiти вулиць i пpeдcтaвники зoлoтoї мoлoдi зaвжди знaли лишe oдин cпociб виpiшити пpoблeму — бiйкa. I oт oднiєї cтpaшнoї нoчi їxнє життя змiнилocя нaзaвжди


Цeй poмaн нaлeжить дo cвiтoвoї клacики XX cтoлiття, вiн здoбув визнaння мiльйoнiв читaчiв, a щe cтaв бeзпepeчнo культoвим для aмepикaнcькoї лiтepaтуpи. Aвтopкa взялacя зa нaпиcaння твopу 1963 poку, кoли їй булo п’ятнaдцять, aлe цe нe зaвaдилo їй cтвopити cпpaвжнiй взipeць poмaну виxoвaння — пpo нeпpocтe дopocлiшaння, нeпoбopнi coцiaльнi кoнфлiкти тa пpoблeми фopмувaння ocoбиcтocтi.



Гаффнер, Себастіан.
     Черчілль. Біографія/ С.Гаффнер; пер. Р. Осадчук.-
К.: Вид-во Жупанського.2019. – 160с. іл..- ISBN
978-617-7585-06-9 75.00 грн


Постать Вінстона Черчілля (1874–1965), представника давньої аристократичної родини, британського прем’єр-міністра часів Другої світової війни та Нобелівського лауреата з літератури, бентежила уми багатьох істориків. Чудову нагоду дослідити життя Черчілля мав німецький письменник та історик Себастіан Гаффнер, який з 1938 до 1954 року жив у політичному екзилі в Лондоні.


Дочинець, Мирослав.
      В’язень замку Паланок/М. Дочинець. – Львів.:
« Література та мистецтво»,2019. – 386с. –ISBN
978-617-7429-30-1: 120.00 грн


Це незбагненна історія про безрідного закарпатського хлопчика-байстрюка, який рано прилучається до копання криниць. І докопується до таких глибин! Здобуває унікальний хист, навчається мудрості в учителів, мужності в скрутних обставинах, стає зрештою найбагатшою людиною в краї. Та найбільші його скарби - свобода духу, висока освіченість, шляхетність душі. Книга сповнена неймовірних пригод, читається на одному подиху.


Ушкалов, Леонід.
       Чарівність енергії: Михайло Драгоманов/Л. Ушкалов
-К.: ДУХ І ЛІТЕРАТУРА,2019. – 600с. – (« Постаті культури»).
ISBN  978-966-378-677-3: 127.50 грн


У цій книжці на основі багатого джерельного матеріалу Леонід Ушкалов подає біографію українського публіциста, науковця та громадського діяча Михайла Драгоманова (1841—1895). Автор символічно поділив життєпис на п’ятдесят чотири параграфи й спробував, за його ж словами, «наскільки це можливо, показати життя Драгоманова не чорно-білим, а барвистим, таким, яким наше життя є насправді». «Без гніву і пристрасті» він оповідає про повсякдення свого героя і пробує проникнути у світ його ідей. Однак, автор переконаний, що «магістральний сюжет» життя Драгоманова можна уявляти по-різному.


Овідій, Публій.
       Метаморфози/Н. Овідій;пер. А. Содомора. – Б.м.:
Видавництво «Апріорі», 2019. – 520с: іл. –
 ISBN 978-617-625-73: 142.50 грн


В Овідієвих "Метаморфозах", поемі, яка чи не найкраще живила європейську літературу, мистецтво, культуру загалом, із первісного хаосу, в низці міфілогічних образів-перевтілень, постає перед читачем упорядкований світ і найдивніше в цьому світі творіння – задивлена в зоряне небо мисляча людина.


Кулеба Д.
       Війна за реальність: як перемагати у світі фейків,
правд і спільнот / Дмитро Кулеба. —  Київ : Книголав,
2019. — 384 с. ISBN 978-617-7563-65-4


Війна за наші емоції та вибір вирує в Україні і світі, довкола і всередині нас. Кількість ліній фронту незліченна. Люди воюють у сім’ях, онлайн-спільнотах і суспільствах. Держави воюють з людьми, компаніями та між собою. Як не розірватися між спільнотами й не втратити відчуття реальності, коли фейки змішалися з правдами, а комунікативна війна стала запеклішою за фізичну? Український дипломат і комунікатор Дмитро Кулеба переконує: інформаційній агресії можна протистояти. На прикладах України, інших країн та компаній він аналізує, як відбувається війна за реальність, і виокремлює п’ять правил, що допоможуть навчитись у ній перемагати.


Дочинець, Мирослав.
        Збирання попелинок. Жити. Читати. Писати/
 М. Дочинець.- Мукачево: Карпатська веже, 2019. – 374с. –
ISBN 978-966-8269-45-5: 85.00 грн


Нова книга лауреата Шевченківської премії Мирослава Дочинця — це збирання, перебирання і пересіювання попелинок, принесених вітром спогадів, розмислів та одкровень. Власне, пошуки в попелі буднів незгасних цінностей, нових сенсів, нових істин, нової правди. Осмислення нової доби.
Литвин Сергій.
      Симон Петлюра у боротьбі за самостійну Україну. –
К. : Смолоскип, 2018. –  680 с. ISBN 978-617-7173-89-1

Перед вами – комплексне дослідження життя і діяльності Голови Директорії і Головного Отамана військ Української Народної Республіки – Симона Петлюри.
Значний масив історичної літератури, мемуаристики, періодичних видань та раніше невідомих архівних матеріалів, залучений до цієї розвідки, дав змогу авторові ширше і повніше за попередніх дослідників представити максимально об’єктивні і підтверджені часом оцінки особистості С. Петлюри, яскравіше висвітлити його постать на тлі національно-визвольної боротьби українського народу 1917–1921 рр.
Усвідомлюючи, що постать С. Петлюри й дотепер залишається контроверсійною в історіографії та у сприйнятті суспільства, автор поставив собі за мету спростуватичисленні міфи та стереотипи і донести сучасникам і майбутнім поколінням правдиві свідчення. Полемічний характер викладу різних, часто суперечливих, поглядів на діяльність С. Петлюри робить це видання ціннішим, а висновки – переконливішими.

У книжці наведено багато цікавих фактів про тогочасні відносини України з Росією, Польщею, країнами Антанти, і схожості історичних паралелей із сьогоденням доводиться лише дивуватися.



Мицик, Юрій.
       Іван Сірко/ Ю. Мицик. – К.: «Видавництво «Кліо»,
2019.- 160с. –ISBN 978-617-7023-93-6: 90.00 грн


Дocлiджeння пocтaтi лeгeндapнoгo кoшoвoгo oтaмaнa Зaпopoзькoї Ciчi Iвaнa Cipкa (1605(?)-1680), видaтнoгo бopця пpoти iнoзeмниx зaгapбникiв, cлaвa пpo якoгo шиpилacя дaлeкo зa мeжi Укpaїни, зaмoвчувaли, фaльcифiкувaли, зaбopoняли i зa цapcькиx, i зa вoждiвcькиx чaciв. У цьoму видaннi aвтop, cпиpaючиcь нa шиpoкe кoлo джepeл, знaйдeниx пpoтягoм пoнaд 30 poкiв у apxiвax Укpaїни, Pociї, Пoльщi, Нiмeччини, нaукoвi пpaцi тa cтaттi iншиx icтopикiв, нaмaгaєтьcя зaпoвнити лaкуну в укpaїнcькiй icтopioгpaфiї, змaльoвуючи якoмoгa пoвнiшe життя й дiяльнicть Iвaнa Cipкa.


Касьянов Г.
        Незгодні: українська інтелігенція в русі опору 1960-1980-х років.
 2-ге вид., випр. і доповн. ‒ K.: TOB "Видавництво "Кліо”", 2019. ‒ 248
 с.іл.- ISBN 978-617-7023-82-0: 100 грн


Книгa пpисвячeнa мaлoвiдoмим шиpoкoмy зaгалy стopiнкaм нoвiтньoi істopiї Укpаїни - пoдiям, пoв'язаним з виникненням і рoзвиткoм рyхy пpoтестy в 1960-80-х рoках. У цeнтpi yваги автopa - прoтистoяння yкpаїнськoї інтeлiгенцiї тoталiтаpнiй дepжaвi. Спpoби нaцioнaльнo-кyльтyрнoгo вiдpoджeння 60-х рoкiв i йoгo пpидyшeння, фopмyвaння опозиції режиму, пoлiтичнi течiї в дисидентськoмy рyсі, "yкpаїнський самвидaв", репресії пpoти інакодумців - всi ці пpoблеми рoзглядaються автoрoм y кoнтeкстi загальної евoлюцiї тoталiтаpнoї систeми дo її зaнепадy.


Якубова Л.
        "Русский мир" в Україні: на краю прірви. ‒
K.: TOB "Видавництво "КЛІО”", 2018. ‒ 384 с.
ISBN 978-617-7023-72-1: 110.00 грн

Системна ментальна, ідеологічна та методологічна криза, про яку йшлося в наукових колах десятиріччями, вивела назовні удавнені суперечності між носіями різноспрямованих філософських доктрин (і відповідно — життєвих стратегій) у найгострішій формі — збройного протистояння.
Росії, що прагне вже не перший рік загнати Україну в пастку, лише здається, що вона повністю контролює ситуацію, що жертва в цій цивілізаційній війні — одна. Насправді Росія сама потрапила в заготовлену пастку. Причини окресленої ситуації зрозумілі всім, хто обізнаний із модерною історією обох країн.

Випробування «русским миром» стане найважчим іспитом, який Україна має скласти, аби повною мірою набути державний суверенітет, проголошений у 1991 році. Попри колосальні економічні, моральні, інформаційні навантаження та світоглядний шок не варто сприймати ситуацію як безвихідну. Так, Україна стоїть нині на краю прірви, однак у цій патовій ситуації важливо, ким вона себе відчуває: загнаною у безвихідь істотою, що має впасти і розбитися, бійцем, що вистоїть, чи птахом, що може злетіти до неба.





Щерба, Наталія.
      Часова битва:роман/ Н. Щерба. -Х: ВД «Школа»,
2019.-448с.-(«Часодії»).-ISBN 978-966-429-290-7:
130 грн.


У шостій, завершальній, книзі циклу "Часодії" на Василину й Феша чекають неймовірні випробування. Наближається фатальна мить — вирішальна битва за трон Часу. Зодче Коло збентежене: Василина Огнєва стала ученицею Астрагора, запеклого ворога всіх ефларських часівників, Феш Драгоцій безслідно зник, і невідомо, що очікує ключників у майбутньому. І тільки Астрагор упевнений у своїй долі та стрімко прямує до найголовнішої мети, залучаючи союзників і розбиваючи ворогів. Чи вдасться Василині врятувати свого друга? Яка доля судилася її батькові, Нортону Огнєву? Ким же насправді є Родіон Хардіус і які ще таємниці зберігає Розколотий замок? В останній книзі часодійної історії розкриються всі найважливіші секрети і ми нарешті дізнаємося, на чиєму боці сам Час!



Щерба, Наталія.
        Часова вежа:роман/ Н. Щерба. -Х: ВД «Школа»,
2018.-384с.-(«Часодії»).-ISBN 978-966-429-219-8:
130 грн.


Усі ключники мають знайти Часову вежу й повернути час у Розколотий замок. Василина ладна зробити все, аби довести своє вміння керувати Часом. Але на її шляху стають її одвічні вороги. І ось Василина знову опиняється сам на сам зі смертельною небезпекою. Чи зможе дівчинка протистояти Олені, впливовій подрузі свого батька? Чи вдасться їй викрасти часівну стрілу й повернути до життя фею Діану? Чи доведе вона всьому часодійному світу, наскільки сильна в її серці синя іскра? Адже дівчинка ще має вступити до часової школи, пройти карколомні випробування і… знайти ключ до серця найближчого друга.


Щерба, Наталія.
      Часограма:роман/ Н. Щерба. -Х: ВД «Школа»,
2018.-384с.-(«Часодії»).-ISBN 978-966-429-220-4:
130 грн.

У книзі «Часове ім`я» продовжується оповідь про неймовірні, захопливі та часто небезпечні пригоди в чародійному світі володарки ЧорноКлюча Василини. Ці пригоди змішуються з шаленими переживаннями в її серці: чи буде коли-небудь їх родина разом? Чи розв`яжуться нарешті непорозуміння з її найближчим другом? У кого ж таки вселиться страшний і підступний Дух Астрагор? Та крім того, на тендітну юну дівчинку чекає участь у перегонах на зорепташці, пошуки Чорної Кімнати, падіння в страшну розщелину Розколотого замку, таємне проникнення в чужий замок, жорстоке покарання. І нарешті головне – здобуття чародійної речі в Чорній Кімнаті.




Щерба, Наталія.
       Часограма:роман/ Н. Щерба. -Х: ВД «Школа»,
2019.-416с.-(«Часодії»).-ISBN 978-966-429-265-5:
130 грн.

Часодійний світ хвилюється: Дух Астрагор, ворог ефларських часівників, повернувся в несподіваному образі та прагне помсти. Нортон Огнєв кинув йому виклик, і Василина хоче допомогти батькові. Разом із друзями вона намагається розгадати таємницю іржавого уламка, знайденого в Розколотому замку, вчиться нових часодійних хитрощів і відкриває для себе незвідані таємниці керування Часом.

На ключників чекають небезпечні й захопливі пригоди, перші втрати, запекла боротьба та зустріч зі справжнім злом. Василина має зробити важкий вибір, розгадати найважливішу таємницю в її житті. Чи впорається вона з неймовірною відповідальністю, яка зненацька впала на її юні плечі?



Щерба, Наталія.
       Часове серце:роман/ Н. щерба. -Х: ВД «Школа»,
2019.-384с.-(«Часодії»).-ISBN 978-966-429-211-26:
130 грн.


Володарі семи Вартових Ключів виявляються на Землі, у світі Василини, і їх мета - за всяку ціну врятувати Осталу і Ефлару від зіткнення. Збільшити Вартовий Розрив можна тільки за допомогою таємничого Пурпурового Цвітіння і єдиного бажання, загаданого ключниками. Проте ворожнеча між ключниками все розгорається. Великий Дух Астрагор - запеклий ворог годинникарів - несподівано погоджується допомогти їм, маючи власний інтерес. Адже тільки він знає, що Пурпурове Цвітіння криє немало таємниць, і одна з них - прокляття ЧорноКлюча, яким володіє Василина


Сарразен, Орелі.
      Футбол / Орелі Сарразен ; пер. Бібікова Д. – Київ : Книголав,
2019. – 96 с. ISBN 978-617-7563-56-2: 189.00 грн


Футбол – твоя пристрасть? Ти мрієш стати зіркою? Чи просто вболіваєш за улюблену команду? Щоб вправно розбиратися в цій найпопулярнішій у світі грі, тобі необхідно прочитати цю книжку. Тут ти познайомишся з найвідомішими гравцями, збагнеш усі правила гри, вивчиш найрізноманітніші футбольні фінти та переживеш разом із командою її перемоги та поразки. Ця книжка – чудовий провідник у футбольне життя для всіх маленьких спортсменів і просто шанувальників цього виду спорту.


Кудрявська, Людмила Борисівна. На арені цирку : [вірші, загадки, ігри] : [для дітей мол. шк. віку] / Л. Б. Кудрявська. – Ужгород : Видавництво Олександри Гаркуші , 2019. – 52 с. : кольор. іл.


Книжка “На арені цирку” написана завдяки Почесному громадянину м. Ужгород, педагогу і режисеру, артисту і художнику Леву Йосиповичу Луцкеру.
Задум книжки про цирк, ідеї окремих віршів, а також розділ “Ігри з клоуном” належать цій надзвичайно талановитій людині. А найголовніше те, що Лев Йосипович став ілюстратором книги, він придумав і зробив смішні та цікаві малюнки, які розповідають про артистів цирку. А цирк він дуже любив і нерідко на дитячих святах сам виконував роль клоуна.






Дерманськи,Сашко.
     Чудове Чудовисько в країні жаховиськ/
С. Дерманськи; худ. М. Павленко. –К.:
А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА,2014; К.:
А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА,2019.-285с.:іл.-
ISBN 978-617-585-001-5: 67.50 грн.


«Це друга книжка майбутньої трилогії «Чудове Чудовисько». Щиро вважаю, що цією повістю Сашко Дерманський починає справджувати найсміливіші надії на успіх нової української дитячої літератури... Після прочитання рукопису мене від радості аж розпирало. Засмучувало одне: я не мав з ким поділитися нею, адже на той час ніхто ще книжки не читав. Я зателефонував авторові і не менше двадцяти хвилин «оспівував» його нову повість. Тоді примчав додому і запропонував рукопис синові. Далі не спав до третьої ночі, вдоволено наслухаючи, як він нестримно сам до себе гигоче, і вгадував, про що саме він у цю мить читає. Я мало не пурхав, коли син, дочитавши, забіг до мене і ми напівпошепки — бо ж усі давно сплять! — смакували найефектніші епізоди і мріяли про український Голлівуд, адже «Чудове Чудовисько в Країні Жаховиськ» ще й надзвичайно кінематографічна річ... А тепер ось не можу дочекатися, коли цю книжку нарешті надрукують, щоб і ви, любі читачі, змогли втішно порозкошувати...»


Курков А.Ю.
Закон равлика: роман/ А.Ю. Курков; пер. з рос. Л.А. Герасимчука;
Худож. – оформлювач  І.В. Осипов. – Харків: Фоліо, 2017.- 459 с.
Книга продовжує розпочату автором у романі «Пікнік на льоду» розповідь про долю журналіста Віктора Золотарьова. Рятуючись від смерті в Антарктиді або беручи участь у передвиборчій кампанії в Києві, переживаючи жахи «добровільного» чеченського полону, він усвідомлює справедливість народженого самим життям Закону равлика: без власного будиночка, даху, ти, як равлик без мушлі, — безпорадний слимак. І будь-хто, мимохідь, може просто тебе розчавити «носаком модної тупоносої туфлі»...



Курков А.Ю.
Щоденник Майдану та Війни /Андрій Курков; пер. з рос. В.С.Бойка;худож.-оформлювач В.М. Карасик.- Харків: Фоліо,2018. – 330с.:іл..
ISBN978-617-7012-85-5
«Щоденник Майдану та Війни» — це перевидання книги «Щоденник Майдану», що 2015 року вийшла у видавництві «Фоліо». Це не агітаційний текст, не роман на тлі революції — це особистий щоденник письменника, фіксоване відображення життя у Києві та країні — до листопада 2014 року, включаючи окупацію Криму, і далі — початок і розвиток Євромайдану, наступних подій. Нині ж він доповнений записами автора про перипетії на сході України, роз­думами про війну, про те, як і чим, за його баченням, живе окупований Донбас чотири останні роки... «Щоденник Майдану» був перекладений і опублікований багатьма мовами — англійською, німецькою, французькою, японською та іншими.






Любка, Андрій Твій погляд, Чіо-Чіо-сан [Текст] : роман / Андрій Любка. – Чернівці : Меридіан Черновіц, 2018. – 336 с.
ISBN 978-966-97679-7-4

П’яний суддя на пішохідному переході збиває на смерть молоду жінку і, ясна річ, без особливих зусиль уникає покарання. Але чоловік збитої – не з тих, кого можна купити чи залякати, він краще втратить усе, та відомстить. Психологічний трилер про сучасну Україну, де вартість людського життя вимірюється хабарами, а вбивці стоять у перших рядах на церковних службах. Але до чого тут Пучіні і здатний спопелити душі обох антагоністів погляд мадам Батерфляй? І чи справді поділ на добро і зло є в цьому романі таким однозначним? Відповіді на останнє запитання читач не знайде до самої розв’язки. А можливо, й після неї.





Курт Воннегут
Буфонада, або Більше не самотні [текст] : роман/ Курт Воннегут;пер. з англ.. Тетяни Некряч. – Івано – Франківськ: Вавилонська бібліотека,2018.-184с.
ISBN 978-966-97482-4-9
Події роману «Буфонада, або Більше не самотні» Курта Воннеґута відбуваються в Сполучених Штатах Америки в недалекому майбутньому. Держава розпалася і втратила весь свій престиж, водночас зруйновано всю земну цивілізацію, у світі вирують природні й техногенні катаклізми. Попри це люди не втрачають доброти, сердечності та співчуття.
Роман поєднує в собі ориґінальний задуму і блискучий авторський стиль. Автобіографічні спогади перевтілюються у карколомні пасажі фантазії, а парадоксальні ситуацій та ґротескові персонажі описані з душевним теплом і ніжністю. «Буфонада, або Більше не самотні» сповнений м’якого гумору і тонкої іронії.


Кокотюха А.В.
Офіцер із Стрийського  парку: роман / Андрій Кокотюха ; худож.-оформлювач В.М. Карасик. – К.: Довженко Букс, 2018. – 283с.
ISBN: 978-966-03-7940-4
Львів, осінь 1918 року. Австро-Угорська імперія за крок до руйнації. Поляки та українці ведуть боротьбу за владу, кожна сторона претендує на Східну Галичину. Йдуть важкі політичні переговори. Українцям вигідно затягувати процес — є надія знайти сильного союзника. Аж раптом у Стрийському парку знаходять труп офіце-ра-поляка, який був членом таємного військового товариства. Переговорам кінець, і Климентій Кошовий, не так давно — відомий адвокат, а нині — особа без певних занять, має два дні, аби довести: вбивство не має стосунку до політики. Вбитий мав безліч ворогів, звести з ним рахунки міг хто завгодно. Але правда вже нікого не цікавить, збройне протистояння у Львові неминуче... Івсе одно Кошовий, під кулями листопадових вуличних боїв, вперто шукає істину. Відкриття приголомшить. А події тих буремних днів змінять його долю, вплинуть на погляди його друга Йозефа Шацького та можуть розвести по різні боки вуличних барикад Клима і його кохану Магду Богданович.



О. Генрі
Дари волхвів. Останній листок: вибране / О. Генрі ; пер. з англ. Олександра Гончара. — К. : Знання, 2017. — 190 с.  (Класна література).
До пропонованої збірки творів видатного американського письменника О. Генрі (Вільям Сідні Портер, 1862—1910) увійшли найбільш яскраві оповідання із його багатої і різнопланової літературної спадщини. Читача зачаровують уже перші сторінки книги, вражає неперевершений стиль всесвітньо визнаного майстра жанру короткої оповіді. Поєднуючи гумор і гуманізм, О. Генрі перетворює прозу буденного життя маленьких людей на повчальні притчі про вічні цінності, і байдуже, де відбувається дія — на Дикому Заході чи в бетонних нетрях Нью-Йорка. “Дари волхвів”, “Останній листок”, “Дороги, які ми вибираємо”, “Споріднені душі” та багато інших оповідань неодноразово екранізувалися.




Буковскі, Ч.
Жінки: Роман/Чарльз Буковскі ; Пер. з англ. Бориса Превіра. – К. : КМ-Букс,
2018. – 384с.
ISBN 978-617-7535-65-1
Невиправний пияк Генрі Чинаскі народився не для життя, а для виживання. Десятки років змарнувавши на безперспективній і низькооплачуваній роботі, всі заробітки з якої він спускав на випивку й жінок, п’ятдесятирічний Чинаскі нарешті відчуває, що прийшов його зоряний час. Його життя зненацька перетворюється на життя справжньої рок-зірки — похмілля через день, а жінок стільки, що й Казанова не впорався б. З традиційними для Чарльза Буковскі чорним гумором і відвертістю роман «Жінки» змальовує життя на межі, стаючи своєрідним продовженням «Поштамту».




Еко У.
Бавдоліно: роман/ Умберто  Еко; пер. з італ. М. Прокопович; худож.-оформлювач  М.С. Мендор. – Харків: Фоліо,2018.- 444с. – (зібрання творів).
ISBN978-966-03-8149-0
Умберто Еко (нар. 1932 р.) — один з найпопулярніших письменників сучасної літератури, автор всесвітньо відомого бестселеру «Ім’я рози» (2006 року цей роман вийшов друком у видавництві «Фоліо»).
Його новий роман «Бавдоліно» — це гостросюжетна проза, історичним фоном якої є Хрестові походи, легенда про християнське царство на Сході, сказання про пошуки Ґрааля. Підліток на ім’я Бавдоліно випадково зустрічає імператора Священної Римської імперії Фрідріха І
Барбароссу та допомагає йому вибратися з лісу, в якому той заблукав. Ця зустріч стає початком неймовірних пригод, які «переслідують» Бавдоліно протягом майже 50 років. Але пригоди і гостросюжетність — це не головне. «Бавдоліно — це втілена радість розказування», — сказав Еко про свого героя. Бо Історія — це не те, що колись було, Історія — це те, що розповідається.


Сергій та Марина Дячинки. Страта.  Харків: Фоліо, 2017. 349 стор. ISBN 978-966-03-7744-8


...Письменниця Ірена Хміль потрапляє в лабіринт світів, створених таємничим Моделятором — її колишнім чоловіком, геніальним винахідником. Вона розуміє, що треба рішуче втрутитись, бо «творіння» безумця вже не контролюється його волею і може спричинити катастрофу, яка зруйнує світ...







Дяченки М. та С.
Варан:роман / Марина та Сергій Дяченки; пер. з рос. Я. Житіна; худож.-оформлювач Н.С. Галавур. - К.: Довженко БУКС,2017. - 316с. ISBN 978-617- 7463-22-0.


Дивовижний світ зі своїми законами. Маги, які творять дива і знають наперед думки простих людей. Захопливі пригоди, неймовірні тварини, живі поля і ліси — у романі М. та С. Дяченків «Варан» (українською друкується вперше) є все, що потрібне «справжньому» фентезі. Але є і те, що відрізняє прозу Дяченків від інших, — філософський зміст, одвічні питання, на які, можливо, немає відповіді, але які повинна запитувати себе кожна людина...







Дяченки М. та С.
Королівська обіцянка: роман / Марина та Сергій Дяченки; худож.-іл. Ю.Є. Нікітін; худож.-оформл. Н.С. Галавур. - Харків:Фоліо,2017.-284с.:іл.-(Світи Марини та Сергія Дяченків).ISBN 987-966-03-7736-3

«Королівська обіцянка» — другий роман трилогії про пригоди школярки-семикласниці Ліни Лапіної (до трилогії також входять романи «Ключ від Королівства» і «Зло не має влади»). Ця трилогія вийшла в новій серії видавництва «Фоліо» «Світи Марини та Сергія Дяченків», у якій будуть опубліковані майже всі твори (понад 20 томів) письменників, перекладені українською та чудово ілюстровані. Також у цій серії 2017 року вийшов друком роман «Страта».


Ліна несподівано для себе знову потрапляє у чарівне Королівство, доля якого напряму залежить і від неї. Чи не злякається дівчинка, хоч вона і маг дороги, карколомних небезпечних пригод, що на неї чекають у світі, звідки немає вороття?.. Її супутники — людожер Уйма, некромант Максиміліан, на кожному кроці — пастка, йдеться про життя на краю від загибелі... Але Ліна не відступає від даної нею обіцянки...




Дяченки М. та С.
Магам можна все: роман / Марина та Сергій Дяченки; пер.з рос. Я. В. Житіна; худож.- оформлювач Н. С. Галавур. - К.: Довженко Букс, 2017. - 347 с. ISBN 978-617-7463-24-4.

Уявіть, шановний читачу, що людина, ось, наприклад, ви — це такий собі будиночок із безліччю кімнат, у яких живуть їх мешканці. І ось комусь — сторонньому, в усякому разі, не вам, спадає на думку — а що буде, якщо відселити деяких мешканців, навіть не питаючи власника будинку? Що буде, якщо препарувати душу людини?.. Таємничий Препаратор почав свою справу. Разом з ним почав діяти і Хорт зі Табор — вроджений маг. Магам, як відомо, можна все, особливо коли у мага є Кореневе Заклинання Кари, проти якого безсилий будь-хто. Але... Але справа навіть не в тому, що його супротивник теж маг, він дуже могутній і вже мільйон років удосконалює свою магічну майстерність. Справа в тому, що... Спочатку був «Варан», потім «Мідний король», а зараз — «Магам можна все». Видавництво «Фоліо» презентує: третя книжка українською найпопулярніших майстрів фентезі Марини та Сергія Дяченків — це те, що варто читати




Лис В. С.
Діва Млинища: роман/ Володимир Лис.- Харків : Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля",2016. - 368 с. ISBN 978-617 12-1520-7


Хто вона, таємнича біла постать, яка іноді являлася мешканцям села Загоряни, що жили понад річкою Мережкою – на Млинищі? Від чого берегла, про що попереджала зникла в лісі нещасна закохана? Вона стала совістю для Панаса Терещука, який, жертвуючи своїм коханням, на довгих двадцять п’ять років солдатчини покинув Україну, аби привезти з переможеного наполеонівського Парижа старовинну мапу рідного села. Двісті років захована під стріхою батьківської хати, вона змінить життя недолугого історика Святослава Чишука… А між цими двома загорянцями будуть десятки зраджених і щасливих доль, зламаних і відчайдушно вирваних у смерті життів односельців, чиї історії змусять усміхатися і плакати, дивуючись вічній земній любові…




Канг Х.
Вегетеріанка : Роман / Пер. з англ. А. Асман.- К. : Видавнича група КМ-БУКС, 2017. - 176 с.
ISBN 978-617-7409-88-4

Одного ранку Джінг-хай прокинулася з усвідомленням, що вона більше ніколи не їстиме м’яса. На цьому й завершується звичний для читача класичний сюжет. Жанр роману південно-корейської письменниці Хан Канг балансує між домашнім трилером, притчею про трансформацію і деревофільною медитацією, а оповідь ведеться від імені нікчемного чоловіка героїні, який працює в офісі, одержимого свояка-художника і заклопотаної старшої сестри. Ці герої працюють, відчувають муки творчості, облаштовують власне життя, а от сама Джінг-хай припиняє робити будь-що взагалі.







Шкляр В.
Чорне Сонце : збірка / Василь Шкляр ; худож.Маріанна пащук. - 2-ге вид.- Харків:Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2018.- 304 с.:іл.
ISBN 978-966-14-9633-9


Російсько-українська війна очима бійця полку "Азов".
Хто і навіщо затягує криваву драму? Чому гинуть найкращі? Чому місцеві вважають своїх визволителів ворогами? Яким наш герой бачить майбутнє Вітчизни? Глибока, сповнена смутку, болю й надії оповідь хлопця, якого честь і сумління змусили взяти до рук зброю.

До видання ввійшли твори "Чорне Сонце", "Танець під чортову дудку", "Крук - птаха нетутешня", "Останній шанс Захара Скоробагатька", "Високі гори у Ялті", "Цілком таємні історії".



В основу нового роману лауреата Шевченківської премії Мирослава Дочинця лягли неймовірні події в Мукачеві, про які писали європейські газети ХІХ століття. Для чого переповідаються історії? Може, з волі блукаючого відлуння, а може, тому, що діла проминулі срібними нитками вплітаються і мережу сьогочасної доби...
Всі дивляться в дзеркало і майже іхто не заглядає за скло, за срібний покрив. А головна ж тайна там. Мафтей зазирнув і...















Ця книга – крихти одкровень, спостережень, зауваг і мудрих приписів, "кристали днів світящих" чоловіка великого вродженого обдарування і світотворчого вишколу, якого називали "незнищенним стариком", карпатським Сократом, Вічником і Світованом. За сто літ він світ перейшов уздовж і впоперек, торуючи дорогу до самого себе. Ці записи – те, що не ввійшло ні до Заповітів, ні до Сповіді на перевалі духу, ні до Штудій під небесним шатром.











Альєнде, Ісабель. Оповідки Еви Луни. Оповідання / І. Альєнде; пер. з іспанської Сергія Борщевського. – Львів: Вид-во Аннети Антоненко, 2016. – 256
«Оповідки Еви Луни» – перша книжка сучасної чилійської письменниці Ісабель Альєнде, що виходить в Україні.
Двадцять три її оповідки – це історії кохання й зради, честі та безчестя, дружби й ворожнечі. Це історії різних людей, об’єднані багатою уявою, образною мовою та дотепністю відомої письменниці, якій, як і її героїні, новітній Шахразаді на ім’я Ева Луна, не загрожує немилість найвимогливішого читача



 Верфель, Франц. 40 днів Муса-Дага: роман/ Ф. Верфель; пер. Є.М. Тарнавського; худож-оформлювач О. А. Гугалова. – Харків: Фоліо, 2017. – 890 с.
У 1929 р., подорожуючи Сирією, Верфель відвідав у Дамаску килимову фабрику, де побачив сотні виснажених, обірваних дітей вірменських біженців. Це спонукало його написати роман «40 днів Муса-Дага», щоб розповісти європейському читачеві про геноцид вірменського народу в Османській імперії 1915-1916 рр. В основу твору покладено реальні історичні події. Не можна без хвилювання читати про випробування, які випали на долю вірменів, зокрема головного героя Габріеля Багратяна – людині з європейською освітою, колишнього офіцера турецької армії, одруженою з француженкою, який, так уже судилося, раптом опинився на своїй батьківщині у найжахливіші часи…








Зануссі К. Страта двійника: п'єси / К. Зануссі; пер. з пол.. Л. Хворост; худож.-оформлювач В. М. Карасик. – Харків: Орбіта, 2016. – 202 с.

До видання увійшли чотири п’єси Кшиштофа Зануссі, вперше перекладені українською. Кожна з них являє собою спробу художнього розв’язання тієї чи іншої непростої морально-філософської дилеми. Це може бути чесність проти лжі, як-от у «Неприступній», людська гідність проти підлості, як у «Передплаченому милосерді», вибір між любов’ю земною та небесною, як у «Внутрішніх голосах», чи між сумлінням та ілюзією вседозволеності, як у «Страті двійника». Загальнолюдська проблематика, порушена в цих творах, не залишить байдужим навіть найвибагливішого читача-інтелектуала, а гострі діалоги, влучно виписані антагоністичні характери і вправна драматургія спонукають замислитися над постановкою п’єс Кшиштофа Зануссі на українській театральній сцені.








Зануссі К. Час помирати: Спогади, роздуми, анекдоти / К. Зануссі; пер. з пол. Л. Хворост; худож.-оформлювач О. Г. Жуков. – Харків: Фоліо, 2016. – 478 с.
«Час помирати» — це розповідь справжнього митця про його непростий шлях у мистецтві. Ця книга — черговий авторський фільм Зануссі, але зроблений за допомогою не монтажних фраз, а словесних. Життя кінематографіста в соціалістичній Польщі, спогади про фільми, про світ у форматі «схід-захід», спогади про людей, що його оточували, серед яких були Папа Іван Павло ІІ, президент Чехії Вацлав Гавел та багато інших.

Спеціально для українського видання Зануссі написав новий розділ, де розповів про своє ставлення до України, до її історії та культури.




Мігель де Унамуно. Любов і педагогіка: Роман/ Мігель де Унамуно; пер Ольги Маєвської. – Львів: Вид-во «Астролябія», 2016. – 256 с.

«Любов і педагогіка» (1902) знаменитого іспанського письменника, філософа і політичного діяча Міґеля де Унамуно-і-Хуґо (1864–1936) належить до числа найкращих європейських психологічних романів і водночас є одним із першотворів цього жанру. Переконаний прогресист і захоплений шанувальник новітньої педагогіки Авіто Карраскаль хоче вирватися поза межі традиційних методів виховання і, завдяки застосуванню досягнень сучасної соціології та раціональній перебудові життя власної родини, сотворити генія. «Морською свинкою» наукового експерименту стає його власний син — Аполодоро.





Штіфтер, Адальберт. Вітіко: роман/ А. Штіфтер; пер. З нім. П. В. Таращука; Худож.-оформлювач І. М. Алексеєва. – Харків: Бібколектор, 2016. – 793 с.

В історичному романі видатного австрійського письменника Адальберта Штіфтера (1805—1868) яскраво описано події XII століття, ми стаємо свідками становлення Чеської держави, бачимо її стосунки з сусідніми Баварією, Австрією, Польщею та Угорщиною, участь у поході на Мілан. Але цей твір — водночас ще й запізнілий куртуазний роман, оспівування лицарських чеснот і чистого кохання. Образ головного героя Вітіко подано в розвитку — від юнака, який шукає своєї долі, він доростає до мудрого державника, що дбає про людей і країну.






Андрухович, Юрій. Лексикон інтимних міст. Довільний посібник з геопоетики та космополітки / Ю. Андрухович. – Чернівці: Книги - ХХІ; Meridian Czernowitz, 2016. – 436 с.

Лексикон інтимних міст» – найбільший за обсягом твір Юрія Андруховича. Невтомний мандрівник Україною, Європою, Америкою, автор розповідає нам 111 історій про 111 міст, з якими йому пощастило пережити щасливі й не дуже, але завжди інтимні – у широкому значенні цього слова – пригоди. Крім того, кожна «лексиконна» пригода є чітко вписаною не лише у просторові, а й у часові координати, що дає змогу читачеві здійснити слідом за автором 111 приватно-історичних стрибків від середини 60-х років минулого століття до наших днів.






Волков, Олексій. Вовчий місяць: роман./ О. Волков. – К.: Нора-Друк, 2016. – 464 с.

Герой роману «Вовчий місяць», колишній вчитель історії, під Новий рік в глушині українських лісів відкопує унікальну знахідку. В цей же час один з найвпливовіших магнатів Південної Америки таємно вирушає в Україну, де на момент його приїзду скоєно кривавий резонансний злочин – масовий розстріл людей. Не пов´язані, на перший погляд, між собою події стають основою карколомного сюжету, де головний герой змушений протистояти цілому світу. Проти нього безжальна корумпована система, готова в будь-який момент знищити непокірну людину, яка, ніби скабка на гладенькій дошці, заважає усім. Чи можливо перемогти в такій ситуації?







Горовий, Руслан. Ген воїна. Оповідання, повісті./ Р. Горовий – Львів:Кальварія, 2014. – 160 с.
«Ген воїна» — збірка вибраних повістей та оповідань українського журналіста, автора, режисера та керівника відомого проекту «Служба розшуку дітей», головного режисера «Магнолія-ТВ» Руслана Горового.

І хоча твори Автора тематично не пов’язані з його телевізійними проектами, режисерський досвід надає розповідям Горового дивовижної ясності деталей і справжньої кінематографічності — «картинки» з книжки ще довго стоять перед очима після прочитання.






Забужко, Оксана. «І знов я влізаю в танк…» Вибрані тексти 2012-2016: Статті, есе, інтерв’ю, спогади./ О. Забужко.  – К.: КОМОРА, 2016.- 416 с.

Нова збірка актуальної публіцистики відомої письменниці — це книга для тих, хто не уникає чесних відповідей на нагальні питання і переймається викликами, які ставить перед українцями сьогодення. Тут ідеться про химери «поневоленого розуму» та про нові маски й форми, яких набуває в епоху мас-медіа давня війна, про пошук героїв, про знакові постаті й тексти, а зрештою про те, як гідність і спротив нав’язаним правилам гри дають нову надію європейській цивілізації. Це ексклюзивний репортаж із гарячих точок інформаційного фронту, де триває боротьба з забуттям і байдужістю, які мало не коштували нам держави.





Йовенко, Світлана. Жінка у зоні: вибране / С. А. Йовенко. – К.: Укр. Пропілеї, 2016. – 484 с.

До книжки увійшли вірші, оповідання та повісті, присвячені подвигу українців у жертовній боротьбі з наслідками Чорнобильської катастрофи та протистоянні імперським злочинам влади і Кремля на Майдані. Обидві трагедії об’ємно розкриваються перед читачем у глибинному екзистенційному вимірі авторської рефлексії.










Кокотюха, Андрій. Повний місяць: роман / А. Кокотюха; 2-ге вид. – К.: Нора-Друк, 2015. – 368 с.
Осiнь 1944 року. Подiлля. Лiнiя фронту вже далеко, але спокою в тилу немає. Селище Сатанів. Кiлька мiсяцiв у околицях на узлiссi знаходять тiла людей, загризених дикими тваринами. Люди кажуть, завiвся в тутешньому лiсi вовкулака…
Розгадати таємницю сатанівського лiсу береться бойовий офiцер, фронтовик Андрiй Левченко. Разом iз ним у небезпечнiй грi є втікач із сталінського табору Iгор Вовк, жорстокий капiтан НКВС Сомов, дезертир Жора Теплий та повстанський сотник Грiм. Їхнi долi сплелися в тугий вузол, кожен має свiй секрет. Кому з них вдасться вистояти в двобої з перевертнем?
Детективний трилер, виконаний у популярному стилi ретро-роману, що захоплює з перших сторiнок. А фiнал обiцяє несподiванки, яких не чекав, за його зiзнанням, сам автор.




Кокотюха, Анддрій.Автомобіль із Пекарської: роман / А. Кокотюха; худож.-оформлювач Л. П. Вировець 2-ге вид. – К.: ДОВЖЕНКО БУКС, 2016. – 283 с.
Львів, 1911 рік. У центрі міста, на вулиці Пекарській, у власному розкішному автомобілі знайдено мертвою доньку нафтового магната. Люди в масках, кримінальні ватажки, мільйонери, провокатори — підозрюються всі. І все ж найбільший ризик для Клима Кошового — це те, що його приватне розслідування категорично не подобається впливовій красуні Магді Богданович…








Любка, Андрій Карбід: Роман / А. Любка. – Чернівці: Книги – ХХІ; Meridian Czernowitz, 2015. – 288 с.
Події пригодницького роману "Карбід" розгортаються впродовж паркого й тривожного літа 2015 року, коли у вигаданому містечку Ведмедів група ентузіастів вирішує збудувати Фонтан Єдності з Європою. Навіщо їм фонтан, чому за ними в'язниця плаче і за скільки в Україні можна придбати людську нирку - про все це автор пише з гумором і добірним песимізмом. у цій книжці є сливовиця, рибалки, гробар, сімнадцять розділів, спокуслива й хтива жінка, кілька вбивць, корумпований мер, геніальна ідея, Тиса і безнадія. Натомість у ній немає шенгенських віз, відповідей на всі запитання, кулінарних рецептів і порад, як розбагатіти. для найширшого кола читачів.






Положій, Євген. Потяг / Є. В. Положій; худож.-оформлювач О. Г. Жуков. – Харків: Фоліо, 2016. – 251 с.
Якщо шлюби вершаться на небесах, то вибори - в ночі біля урн. Головний редактор провінційної газети сповідується у купе потягу, який мчить крізь темряву в невідомому напрямку, двом янголам - своїм небесним батькам. Йому вже нічого приховувати, бо, не виключено, це його остання подорож. Правдива і смілива книжка про українські реалії, про людину, яка народилася не в той час і не в тому місці...










Трубай, Василь. Танг. Оповвідання, повість. / В. В. Трубай. – К.: Український письменник, 2016. – 272 с.
Оповідання, вміщені в цій книзі, безперечно, знайдуть свого читача. Вони торкаються речей, присутніх в душі кожного: самотність, пошук істини, боротьба з буденністю, суспільні, національно-значущі події, переломлені через долі окремої людини.
Майстерність в побудові  сюжету, багатство мови затягує і не відпускає. В оповіданнях під видимою частиною айсберга вчувається потужна глибина прихованого смислу.









Чемерис, Валентин. Марина – цариця московська:іст. роман / В. Чемерис; худож.-оформлювач О. М. Іванова. – К.: ДОВЖЕНКО БУКС, 2016. – 699 с.
Свої листи на батьківщину вона підписувала: «Марина — цариця московська». І вона була нею — царицею московською. Щоправда, всього лише дев’ять (!) днів у році 1606-му. І потім вісім років неймовірних злетів і карколомних падінь. Марина Мнішек, польська графиня, вісімнадцятирічна дочка воєводи з українського Самбора з Карпат, волею випадку (чи історії) стала царицею і жоною двох царів тих лихих часів, які на Русі прозвали Смутними, а її — царицею Смути. Про це й розповідається в романі Валентина Чемериса. А ще про кохання Марини до молодого царя Дмитрія, про останню її любов до козацького отамана Івана Заруцького, про криваву трагедію, що її спіткала, і про подальшу долю московської цариці, чиє життя так рано урвалося — у 26 років — у башті Коломенського кремля і яка вже після своєї смерті буде оголошена відьмою і чаклункою.... 








Піпаш, В. Закарпатська гуцульщина [Текст] : іст.-етногр. нарис / Володимир Піпаш ; Держ. вищ. навч. закл. "Ужгород. нац. ун-т", НДІ політ. регіоналістики, Закарпат. обл. об-ня ВУТ "Просвіта" ім. Тараса Шевченка. - Вид. 2-ге, переробл. та допов. - Ужгород : Вид-во Олександри Гаркуші, 2012. – 65 с.
Історико-етнографічний нарис “Закарпатська Гуцульщина” В. Піпаша – є однією з перших книг, яка розглядає виключно гуцулів Закарпаття та дає короткий огляд, як їхнім традиціям, так і їх історії.
Також присутній короткий історичний нарис з історії деяких населених пунктів гуцульського Закарпаття та невеликий аналіз подій які прийнято називати “Гуцульською Республікою”.





Обкладинка книги О. Мишанича


Мишанич, Олекса Васильович. Русини : політика, історія, культура [Текст]   / О. В. Мишанич; упоряд. І. Ребрик. – Ужгород : Ґражда, 2012. – 352 с.

Пропоноване видання містить ті праці кінця ХХ - початку ХХІ ст., з якими О. Мишанич виступив в оборону українського Закарпаття, його історії, мови, культури, літератури від політичного русинства і  його платних агентів. Його послідовна боротьба з недругами незалежної України дала добрі наслідки, на науковому рівні розвінчала ідейні основи закарпатського автономізму й політичного сепаратизму. На підставі першоджерел О. Мишанич простежив історичний шлях закарпатців від підкарпатських русинів до закарпатських українців, обґрунтував їхнє місце і роль у незалежній Українській державі.






FOTO
Колективізація в Закарпатті: політичні та адміністративні заходи примусового впливу на селян. 1944-1955[Текст] : зб. арх. док. і матеріалів / Закарпат. облдержадмін., Закарпат. облрада, Держ. архів Закарпат. обл. [та ін.] ; упоряд., передм., прим. О. М. Корсун. – Ужгород : Карпати, 2014. – 800 с.

Збірник архівних документів і матеріалів «Колективізація в Закарпатті: політичні та адміністративні заходи примусового впливу на селян. 1944-1955» відкриває невідомі широкому загалу сторінки періоду проведення «суцільної» колективізації в Закарпатті, який залишився у пам’яті мешканців краю як час надзвичайно болісних змін – переходу від одноосібної до колгоспної системи господарювання на землі, колективних виступів проти організації колгоспів та масових арештів селян і їхньої ізоляції в табори ГУЛАГу.




дан


Данилюк Дмитро. Історія Закарпаття: Навч. посібник [Текст] / Д. Д. Данилюк. – М-во освіти і науки, молоді та спорту України, Держ. вищий навч. заклад «Ужгородський національний університет», Іст. ф-т, Каф. історії України; вип. ред. та покажч. Л. Ільченко. – Ужгород: Вид-во В. Падяка, 2013. – 304 с.;

У посібнику, написаному на основі найсучасніших досягнень історичної науки,  охарактеризовано всі етапи історичного розвитку. Оцінено становище краю у складі Австро-Угорщини (1867–1918 рр.), представлено героїв Карпатської України, учасників боротьби проти
угорсько-фашистської окупації, визволення та возз’єднання Закарпатської України з Українською РСР у складі колишнього  СРСР.  





  Піпаш Юрій                                                 Плекаймо слово рідне [Текст] / Юрій Піпаш. – Ужгород:                                      Видавництво Олександри Гаркуші, 2013. – 164 с.
У пропонованому виданні подається роз'яснення норм вживання низки українських лексем. Може стати у пригоді вчителям, студентам, журналістам, дикторам мовлення, державним службовцям, всім, хто прагне володіти культурою українського мовлення та правопису, вживання термінів, вірного застосування норм літературної мови, усунення русизмів та суржику.










                                                            
                                                                Художник Карпат Іван Доробан / ред. Білак. – Вінниця:     ТОВ «Консоль», 2013. – 296с.
Неординарна, різнокольорова, творена мастихіном, талантом і щоденною працею помережана КНИЖКА. А можливо навіть і не книжка, а скоріше, - особистий творчий літопис ніжного сина, турботливого брата, взірцевого громадянина і патріота рідного міста Рахова та Європи, митця від Бога, спортсмена – чемпіона, коханого чоловіка, терпеливого батька і люблячого дідуся.
Розгорнеш книжку на будь – якій сторінці, а тобі на зустріч не букви і знаки, а живе барвисте та плекане пахощами Карпат слово. 







 Шип Ю.В.
Шиліякі співанки: збірник вибраних музичних творів / Юрій Шип; передм. Н. Петій – Потапчук, Д. Креміня. – Ужгород: ТДВ «Патент», 2013. – 480с.
Пісенник «Шиліякі співанки» - унікальне за обсягом і змістом видання музичних творів на слова відомого закарпатського письменника Юрія Шипа.
Книга змережена з мажору та мінору людського життя. Її художня мозаїка пройнята тим, що хвилює, радує і засмучує кожного з нас. Презентує любов до Всевишнього йближнього, до природи та рідної Батьківщини через призму християнських чеснот і натуру доброти в розмаїтих піснях та романсах, вокально  – хорових та естрадних творах для дорослих і дітей.
Видання може бути успішно використане майстрами професійної світської сцени, в духовній сфері, закладах культури, музичних училищах, загальноосвітніх школах та дошкільних осередках, а також як посібник з поетично-музичного мистецтвознавства, народознавства та краєзнавства.







Дочинець, Мирослав
Криничар. Діяріюш найбагатшого чоловіка Мукачівської домінії. Роман. – Ужгород: «Карпати», 2012. – 328с.
В центрі роману «Кринничар» - українська душа, що не заблукала в історії, не зломлена і не стомлена поразками, як сама Україна, - душа тонка, мудра, діяльна, що черпнула від землі і від неба, що оживляє і якісно міняє довколишній простір і людей. Твір відкриває незглибимий вимір народної традиції, карпатської звичаєвості, жива етика і естетика. Це проявляється в умінні показати душу окремої людини як живої частинки світової душі. Усе це подано в шатах високої образності й дивовижно багатої лексики.
Через те, мабуть, цю книжку Мирослава Дочинця відомий літературознавець Петро Сорока назвав «наймудрішим художнім твором сучасної української літератури».






Томчаній, Михайло Іванович.
Вибрані твори [Текст] / Михайло Томчаній ; [упоряд. та прим. Г. М. Щоки ; передм. О. Ігнатович]. - Ужгород : TIMPANI, 2014. - 694,
Книгу вибраних творів видатного українського письменника-прозаїка, яка виходить до 100-річча від дня його народження, склали романи " Жменяки" і "Тихе містечко" , а також оповідання. Цими творами автор увів у красне письменство цілу галерею колоритних постатей рідного краю, міцно закорінених у народному звичаєвому, обрядовому та ментальному грунті. 


    Лікарські рослини Закарпаття в народній медицині : Довідник з фіто-Л 56 терапії / під упоряд.Т.Ф.Росоли, І.І.Росоли та Ф.Ф.Рубіша.-2-ге вид., переробл.- Ужгород:"Патент",2012.-240с.                                                            
                                                               

                                                                                                                                                  У книзі описано фармакологічні властивості лікарських рослин, якими здавна користуються як народна, так і офіційна медицина, і які можна зустріти на території Закарпатської області. В довіднику подається опис властивостей кожної рослини та способів виготовлення лікарських засобів з них.





                                                                                                                                             Оля Русіна."Сестричка."

З молодшою сестрою буває ой як непросто. Особливо коли між сестрами різниця у п'ять років. І коли молодшу сестричку Ксеню разом з її друзями Мартою та Артемом вселяються невгамовні бісики капості і витівок, старшій сестрі не залишається нічого іншого, як написати про це книжку.






 Іван Франко   «Дітям»
 У цій книзі зібрано 13 найкращих казок  і багато віршів. У книзі використовано багато зображення та ілюстрації.
  До збірники увійшли вірші, казки та оповідання, доступні для дітей молодшого шкільного віку.  Книга адресована дітям, батькам та вчителям.



      

       Дмитро Кешеля    «Сяйвооке звірятко»
     Захоплююча повість українського письменника Дмитра    Кешелі продовжує щиру розповідь про хлопчика Митра з його фантастичною здатністю потряпляти в якусь халепу та чергову неймовірну пригоду. Повість начинена жартами, народним гумором, кумедними та повчальними історіями, адресована і дітям і дорослим.


Олесь Ільченко «Риби річок та озер»
     У цій книзі для дітей та їхніх батьків ідеться про надзвичайно цікавих тварин – кісткових риб, точніше про тих, що живуть у річках, озерах і ставках нашої країни.
    Понад двісті видів риб водяться у водоймах України. Ми розповімо про найцікавіші з них. Можливо, колись ти, юний читачу, станеш видатним і розгадаєш деякі таємниці риб. 








Олесь Ільченко «Наші птахи»
      На теренах нашої батьківщини мешкає приблизно 300 видів птахів. Письменник Олесь Ільченко та художник – орнітолог Ігорь Землянських яскраво відобразили життя та особливості 30 із 300 видів, рідних для України, пташок, обєднавши за ареалом життя: степ, гори, ліс, водойми та місто.








Галина Малик «Вуйко Йой і Лишиня»
   Сталося так, що будинок, який сто пятдесят років стояв у затишному куточку Карпат і в якому мешкав справжній вуйко – вуйко Йой, якісь незнайомці вирішили перевезти в сканзен. Ой, лишенько! Що залишається роботи нашому герою? Їхати за будинком і влаштовуватись на новому місці. Що на нього там  чекає, та що воно таке є – сканзен, з майстерністю дитячого письменника розповіла Галина Малик.
        З першої до останньої сторінки казкова повість Вуйко Йой іЛишиня наповнена колоритом Закарпатського краю.

Леся Воронина «Нямлик і Балакуча Квіточка»
       Ви вже, мабуть, знайомі з нямликами – маленькими кумедними чоловіками, які живуть у стіні Олянчиного будинку і понад усе на світі полюбляють манну кашу. Це ж про них написала свою дивовижну книжку «Прибулець з Країни нямликів» відома дитяча письменниця Леся Воронина! Про них – і про дівчинку Олянку, яка з ними не лише познайомились, але й подружилася, і пережила чимало карколомних і дуже веселих пригод.

Олександр Гаврош «Про Григора Питню, Олександра Духновича, Івана Силу, Адальберта Ерделі, Августина волошина»
        Олександр Гаврош розповідає у цій книжці про дитячі роки своїх видатних земляків, мешканців Закарпаття – одного з найцікавіших куточків нашої країни.
    Читайте про дитинство карпатського опришка Григора Питні та дізнавайтеся, як полювати на диких вепрів і долати життєві перешкоди. Прямуйте до мети разом  із духовним батьком Закарпатців Олександром Духновичем, який став творцем першого українського букваря народною мовою. Загартовуйте тіло і дух, знайомлячись із життям Івана Сили – відомого важкоатлета й циркача, чемпіона Європи з культуризму, який ще хлопчиком зумів здійснити один із подвигів Геракла. Дізнайтеся про небезпечні дитячі пригоди одного з найвідоміших українських художників Адальберта Ерделі, а також відкрийте для себе секрети майбутньої успішності Августина Волошина – Президента Карпатської України, який вперше легітимним шляхом проголосив незалежну українську дeржаву.
Королева Наталена: Твори
    У книжці вміщено автобіографічні твори української письменниці Наталени Корогевої (1888-1966)- повісті "Предок" і "Без коріння". Передує їм "Автобіографія", опублікована письменницею в 1958р.
   Творчість Наталени Королеви довгий час була зовсім не доступна читачеві в Україні. Її ім'я майже не згадували радянськими літературознавцями, а твори не друкувалися, бо були заборонені цензурою.
    Пропонуючи читачеві творчий доробок видатної письменниці в серії "Спадщина", видавництво прагнутимеповернути в літературний обіг первісні варіанти її оповідань новел, повістей, романів.   

Юрій Станинець: Червона Йонатаночка
        Юрій Станинець займає достойне місце в історії української культури як автор соціально - психологічних творів, в яких реалістично відтворено історію, побут та духовне життя закарпатського села, загострення соціальних відносин, актуалізовано питання національного самоусвідомлення та зародження української буржуазії кінця ХІХ - початку ХХ століття.
          До книги увійшли як публіковані раніше, як і твори, з якими читач зустрічається вперше.


Петро Мідянка : Маромороський розлом   

 Один із провідних українських поетів Петро Мідянка народився, живе і працює у віддаленому гірському селі на Закарпатті, а у його творах верховинський космос природно й гармонійно вростає в Європейський Всесвіт.
   Це засвідчує і чергова збірка "Мароморський розлом", яка увібрала нові і твори попередніх років, передставляючи читачеві майстра вишуканих віршованих форм, зокрема сонетів, у яких глибинний інтелект, духовна неповненість, естетичний експеримент модерності письма прородно поєднується і синтезується із сакральністю і метафоризацією буднів і свят, з яких у контексті людства і виростає карпатський феномен Петра Мідянки. 

Петро Ходинич: Косіння трави
     У новій книзі відомий закарпатський письменник - прозаїк Петро Ходанич запропонував два варіанти оповіді про будні рідного краю останнього півстоліття - часів радянської держави і становлення державності України. У автобіографічній повісті "Косіння трави" превалює конкретна дійсність з показом процесу духовного становлення особистості митця. Її доповнюють три оповідання, де час трактується в образах - персонажах. У першому - людини, яка відстоювала радянську ідеологію, у другому - лісоруба, якого система витіснила на узбіччя життя, а в третьому - видатного митця-філософа, якому довелося жити й творити на зламі попередніх епох, але присутньому творчо й у сьогоденні та прийдешності.
    
 Лідія Повх : Саламандра йде у мандри
        У книзі Лідії Повх оживають веселі, кумедні історії з життя дітей та рідної природи. Авторка навчає людити свій край, сім'ю , друзів і школу, радіти життю , цінувати кожну неповторну хвилинку дитинства. Твори цієї книжки - ненавязливі педагогічні формули, що соціалізуютьдитину, розвиваючи її індивідуальні творчі задатки.
     Книга адресована дітям дошкільного і молодшого шкільного віку.

  
У 77 державі казки верховинців
        Збірка казок "У 77 державі" містить казкові оповіді людей мальовничого верховинського села Репинний, що на Закарпатті. Записи здійснювалися ужгородськими письменниками Оленою Мейсарош і Володимир Фединишинцем в 60-х роках ХХстоліття. Тематичний діапазон казок - класичний: від фантастичних до побутових.






Леся Пронь  "на крилах року"

 Кожна пора року цікава по-своєму.                   
    Зима чарує сніжними заметами, кришталевими бурульками. Весною приємно зустрічати бурхливі потоки талого снігу й радісний спів пташок. Барвисте літо – це час буйного розквіту землі з її мальовничими озерами, запашними квітами, розкішними деревами. Ароматом рідного саду, прілим листям задумливого лісу приваблює нас золотиста осінь.
    А які цікаві пригоди трапляються з тваринками,  що живуть у наших краях!

    Книжка «На крилах року» запрошує юних читайликів у світ нев’янучої




Тетяна Щербаченко. "Як не заблукати в Павутині."


 Дитина й Інтернет сьогодні нероздільні. Однак у Всесвітній Павутині стільки пасток і небезпек! Дитячі психологи довели, що раннє й неусвідомлене користування Інтернет-ресурсами призупиняє розвиток самостійного мислення дитини. Щоб цього не сталося, батьки і діти повинні озброїтися правильними знаннями!

Як зробити з Інтернету друга-порадника, а не пожирача часу? Книжка «Як не заблукати в Павутині» доступно, переконливо й мотивовано розкриває широкі можливості Всесвітньої Павутини.




Марія Морозенко "Іван сірко"


 Це захоплююче продовження історії про змужніння та духовне зростання великого характерника, якому судилося піднятися до звання славетного козацького отамана та здобути на віки народну шану і любов. Життя отамана оповите таємницею, але достеменно відомо — в усіх битвах він виходив переможцем, героїчно стояв на Варті України, вірою і правдою служив рідній землі, залишив в історії нашого народу неповторний яскравий слід. «Розповіді про Івана Сірка народжуються й нині. Бо ж тільки правдиво розповідаючи про славні подвиги в ім'я рідної неньки-України, можна гідно пошанувати пам'ять славетного козака, Великого Характерника.»їнська сила).


Юрій Балега "Бумеранг"

Повісті, оповідання
Маленькі повісті та оповідання збірки "Бумеранг" створюють мозаїку нашої карпатоукраїнської Долі. Деякі з них гірчать полиново, але не через відчай, а від правди, від досади, що так воно у нас є. Бумеранг сягає глибоко і далеко, розсікаючи час і виявляючи на зрізі все, що лишилося у серці спогадом, світлом, болем, утіхою. А ще змушує замислитися над причинами нашої украй заклопотаної прагматичної дійсності, відчути себе вартим кращого життя і здатним таким його зробити.

Автор пропонує здійснити разом з ним цікаву мандрівку на землі нинішньої Сербії, куди понад два з половиною століття тому було переселено кілька тисяч українців Закарпаття. Ми зустрінемося з найдавнішою українською діаспорою в Європі, представники якої за двісті п’ятдесят років не тільки не розчинилися поміж своїми значно могутнішими сусідами, але й зберегли рідну мову, віру і національну свідомість. В книжці багато історичних гравюр, картин і сучасних фотографій, що ілюструють не тільки історичний шлях, а й сьогоднішній день українців, які зберігають свою ід Балега Юрій "Бумеранг"

Поль Верлен." Романси без слів"                                

«Романси без слів» не пов’язані єдиною темою. Тут і любовна лірика, і урбаністичні мотиви, і особливо - тема природи. Та про щоб не писав Верлен, все забарвлене його меланхолією, його невиразною журбою. Погляди поета на світ нагадують пейзажі французьких художників-імпресіоністів і символістів, ілюстраціями яких прикрашено  книгу. Верлену подобається зображувати дощ, туман, вечірні сутінки, промінь світла…У його віршах майже немає людей. Якщо ж вони часом з’являлися, то були огорнуті туманним флером або поставали в декораціях стилізованої казки, як низка образів, що походили з його внутрішньої уяви. Поет начебто свідомо відвертається від реальних подій у світі та історії людей, щоб безоглядно дослухатися до свого серця. Геніальність Поля Верлена полягає в тому, що йому було дано відчути і побачити світ зовсім по-новому, так як ніхто не бачив до нього. Ця властивість закорінена у психіці поета, «вічної дитини», і саме таке безпосереднє сприйняття світу – це те, чим він збагатив скарбницю світової поезії.  
               

Немає коментарів: