Нові надходження


 Пропонуємо  користувачам

 нашої бібліотеки познайомитись з новими книгами 

Сергій та Марина Дячинки. Страта.  Харків: Фоліо, 2017. 349 стор. ISBN 978-966-03-7744-8


...Письменниця Ірена Хміль потрапляє в лабіринт світів, створених таємничим Моделятором — її колишнім чоловіком, геніальним винахідником. Вона розуміє, що треба рішуче втрутитись, бо «творіння» безумця вже не контролюється його волею і може спричинити катастрофу, яка зруйнує світ...Дяченки М. та С.
Варан:роман / Марина та Сергій Дяченки; пер. з рос. Я. Житіна; худож.-оформлювач Н.С. Галавур. - К.: Довженко БУКС,2017. - 316с. ISBN 978-617- 7463-22-0.


Дивовижний світ зі своїми законами. Маги, які творять дива і знають наперед думки простих людей. Захопливі пригоди, неймовірні тварини, живі поля і ліси — у романі М. та С. Дяченків «Варан» (українською друкується вперше) є все, що потрібне «справжньому» фентезі. Але є і те, що відрізняє прозу Дяченків від інших, — філософський зміст, одвічні питання, на які, можливо, немає відповіді, але які повинна запитувати себе кожна людина...Дяченки М. та С.
Королівська обіцянка: роман / Марина та Сергій Дяченки; худож.-іл. Ю.Є. Нікітін; худож.-оформл. Н.С. Галавур. - Харків:Фоліо,2017.-284с.:іл.-(Світи Марини та Сергія Дяченків).ISBN 987-966-03-7736-3

«Королівська обіцянка» — другий роман трилогії про пригоди школярки-семикласниці Ліни Лапіної (до трилогії також входять романи «Ключ від Королівства» і «Зло не має влади»). Ця трилогія вийшла в новій серії видавництва «Фоліо» «Світи Марини та Сергія Дяченків», у якій будуть опубліковані майже всі твори (понад 20 томів) письменників, перекладені українською та чудово ілюстровані. Також у цій серії 2017 року вийшов друком роман «Страта».


Ліна несподівано для себе знову потрапляє у чарівне Королівство, доля якого напряму залежить і від неї. Чи не злякається дівчинка, хоч вона і маг дороги, карколомних небезпечних пригод, що на неї чекають у світі, звідки немає вороття?.. Її супутники — людожер Уйма, некромант Максиміліан, на кожному кроці — пастка, йдеться про життя на краю від загибелі... Але Ліна не відступає від даної нею обіцянки...
Дяченки М. та С.
Магам можна все: роман / Марина та Сергій Дяченки; пер.з рос. Я. В. Житіна; худож.- оформлювач Н. С. Галавур. - К.: Довженко Букс, 2017. - 347 с. ISBN 978-617-7463-24-4.

Уявіть, шановний читачу, що людина, ось, наприклад, ви — це такий собі будиночок із безліччю кімнат, у яких живуть їх мешканці. І ось комусь — сторонньому, в усякому разі, не вам, спадає на думку — а що буде, якщо відселити деяких мешканців, навіть не питаючи власника будинку? Що буде, якщо препарувати душу людини?.. Таємничий Препаратор почав свою справу. Разом з ним почав діяти і Хорт зі Табор — вроджений маг. Магам, як відомо, можна все, особливо коли у мага є Кореневе Заклинання Кари, проти якого безсилий будь-хто. Але... Але справа навіть не в тому, що його супротивник теж маг, він дуже могутній і вже мільйон років удосконалює свою магічну майстерність. Справа в тому, що... Спочатку був «Варан», потім «Мідний король», а зараз — «Магам можна все». Видавництво «Фоліо» презентує: третя книжка українською найпопулярніших майстрів фентезі Марини та Сергія Дяченків — це те, що варто читати
Лис В. С.
Діва Млинища: роман/ Володимир Лис.- Харків : Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля",2016. - 368 с. ISBN 978-617 12-1520-7


Хто вона, таємнича біла постать, яка іноді являлася мешканцям села Загоряни, що жили понад річкою Мережкою – на Млинищі? Від чого берегла, про що попереджала зникла в лісі нещасна закохана? Вона стала совістю для Панаса Терещука, який, жертвуючи своїм коханням, на довгих двадцять п’ять років солдатчини покинув Україну, аби привезти з переможеного наполеонівського Парижа старовинну мапу рідного села. Двісті років захована під стріхою батьківської хати, вона змінить життя недолугого історика Святослава Чишука… А між цими двома загорянцями будуть десятки зраджених і щасливих доль, зламаних і відчайдушно вирваних у смерті життів односельців, чиї історії змусять усміхатися і плакати, дивуючись вічній земній любові…
Канг Х.
Вегетеріанка : Роман / Пер. з англ. А. Асман.- К. : Видавнича група КМ-БУКС, 2017. - 176 с.
ISBN 978-617-7409-88-4

Одного ранку Джінг-хай прокинулася з усвідомленням, що вона більше ніколи не їстиме м’яса. На цьому й завершується звичний для читача класичний сюжет. Жанр роману південно-корейської письменниці Хан Канг балансує між домашнім трилером, притчею про трансформацію і деревофільною медитацією, а оповідь ведеться від імені нікчемного чоловіка героїні, який працює в офісі, одержимого свояка-художника і заклопотаної старшої сестри. Ці герої працюють, відчувають муки творчості, облаштовують власне життя, а от сама Джінг-хай припиняє робити будь-що взагалі.Шкляр В.
Чорне Сонце : збірка / Василь Шкляр ; худож.Маріанна пащук. - 2-ге вид.- Харків:Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2018.- 304 с.:іл.
ISBN 978-966-14-9633-9


Російсько-українська війна очима бійця полку "Азов".
Хто і навіщо затягує криваву драму? Чому гинуть найкращі? Чому місцеві вважають своїх визволителів ворогами? Яким наш герой бачить майбутнє Вітчизни? Глибока, сповнена смутку, болю й надії оповідь хлопця, якого честь і сумління змусили взяти до рук зброю.

До видання ввійшли твори "Чорне Сонце", "Танець під чортову дудку", "Крук - птаха нетутешня", "Останній шанс Захара Скоробагатька", "Високі гори у Ялті", "Цілком таємні історії".В основу нового роману лауреата Шевченківської премії Мирослава Дочинця лягли неймовірні події в Мукачеві, про які писали європейські газети ХІХ століття. Для чого переповідаються історії? Може, з волі блукаючого відлуння, а може, тому, що діла проминулі срібними нитками вплітаються і мережу сьогочасної доби...
Всі дивляться в дзеркало і майже іхто не заглядає за скло, за срібний покрив. А головна ж тайна там. Мафтей зазирнув і...Ця книга – крихти одкровень, спостережень, зауваг і мудрих приписів, "кристали днів світящих" чоловіка великого вродженого обдарування і світотворчого вишколу, якого називали "незнищенним стариком", карпатським Сократом, Вічником і Світованом. За сто літ він світ перейшов уздовж і впоперек, торуючи дорогу до самого себе. Ці записи – те, що не ввійшло ні до Заповітів, ні до Сповіді на перевалі духу, ні до Штудій під небесним шатром.Альєнде, Ісабель. Оповідки Еви Луни. Оповідання / І. Альєнде; пер. з іспанської Сергія Борщевського. – Львів: Вид-во Аннети Антоненко, 2016. – 256
«Оповідки Еви Луни» – перша книжка сучасної чилійської письменниці Ісабель Альєнде, що виходить в Україні.
Двадцять три її оповідки – це історії кохання й зради, честі та безчестя, дружби й ворожнечі. Це історії різних людей, об’єднані багатою уявою, образною мовою та дотепністю відомої письменниці, якій, як і її героїні, новітній Шахразаді на ім’я Ева Луна, не загрожує немилість найвимогливішого читача Верфель, Франц. 40 днів Муса-Дага: роман/ Ф. Верфель; пер. Є.М. Тарнавського; худож-оформлювач О. А. Гугалова. – Харків: Фоліо, 2017. – 890 с.
У 1929 р., подорожуючи Сирією, Верфель відвідав у Дамаску килимову фабрику, де побачив сотні виснажених, обірваних дітей вірменських біженців. Це спонукало його написати роман «40 днів Муса-Дага», щоб розповісти європейському читачеві про геноцид вірменського народу в Османській імперії 1915-1916 рр. В основу твору покладено реальні історичні події. Не можна без хвилювання читати про випробування, які випали на долю вірменів, зокрема головного героя Габріеля Багратяна – людині з європейською освітою, колишнього офіцера турецької армії, одруженою з француженкою, який, так уже судилося, раптом опинився на своїй батьківщині у найжахливіші часи…
Зануссі К. Страта двійника: п'єси / К. Зануссі; пер. з пол.. Л. Хворост; худож.-оформлювач В. М. Карасик. – Харків: Орбіта, 2016. – 202 с.

До видання увійшли чотири п’єси Кшиштофа Зануссі, вперше перекладені українською. Кожна з них являє собою спробу художнього розв’язання тієї чи іншої непростої морально-філософської дилеми. Це може бути чесність проти лжі, як-от у «Неприступній», людська гідність проти підлості, як у «Передплаченому милосерді», вибір між любов’ю земною та небесною, як у «Внутрішніх голосах», чи між сумлінням та ілюзією вседозволеності, як у «Страті двійника». Загальнолюдська проблематика, порушена в цих творах, не залишить байдужим навіть найвибагливішого читача-інтелектуала, а гострі діалоги, влучно виписані антагоністичні характери і вправна драматургія спонукають замислитися над постановкою п’єс Кшиштофа Зануссі на українській театральній сцені.
Зануссі К. Час помирати: Спогади, роздуми, анекдоти / К. Зануссі; пер. з пол. Л. Хворост; худож.-оформлювач О. Г. Жуков. – Харків: Фоліо, 2016. – 478 с.
«Час помирати» — це розповідь справжнього митця про його непростий шлях у мистецтві. Ця книга — черговий авторський фільм Зануссі, але зроблений за допомогою не монтажних фраз, а словесних. Життя кінематографіста в соціалістичній Польщі, спогади про фільми, про світ у форматі «схід-захід», спогади про людей, що його оточували, серед яких були Папа Іван Павло ІІ, президент Чехії Вацлав Гавел та багато інших.

Спеціально для українського видання Зануссі написав новий розділ, де розповів про своє ставлення до України, до її історії та культури.
Мігель де Унамуно. Любов і педагогіка: Роман/ Мігель де Унамуно; пер Ольги Маєвської. – Львів: Вид-во «Астролябія», 2016. – 256 с.

«Любов і педагогіка» (1902) знаменитого іспанського письменника, філософа і політичного діяча Міґеля де Унамуно-і-Хуґо (1864–1936) належить до числа найкращих європейських психологічних романів і водночас є одним із першотворів цього жанру. Переконаний прогресист і захоплений шанувальник новітньої педагогіки Авіто Карраскаль хоче вирватися поза межі традиційних методів виховання і, завдяки застосуванню досягнень сучасної соціології та раціональній перебудові життя власної родини, сотворити генія. «Морською свинкою» наукового експерименту стає його власний син — Аполодоро.

Штіфтер, Адальберт. Вітіко: роман/ А. Штіфтер; пер. З нім. П. В. Таращука; Худож.-оформлювач І. М. Алексеєва. – Харків: Бібколектор, 2016. – 793 с.

В історичному романі видатного австрійського письменника Адальберта Штіфтера (1805—1868) яскраво описано події XII століття, ми стаємо свідками становлення Чеської держави, бачимо її стосунки з сусідніми Баварією, Австрією, Польщею та Угорщиною, участь у поході на Мілан. Але цей твір — водночас ще й запізнілий куртуазний роман, оспівування лицарських чеснот і чистого кохання. Образ головного героя Вітіко подано в розвитку — від юнака, який шукає своєї долі, він доростає до мудрого державника, що дбає про людей і країну.


Андрухович, Юрій. Лексикон інтимних міст. Довільний посібник з геопоетики та космополітки / Ю. Андрухович. – Чернівці: Книги - ХХІ; Meridian Czernowitz, 2016. – 436 с.

Лексикон інтимних міст» – найбільший за обсягом твір Юрія Андруховича. Невтомний мандрівник Україною, Європою, Америкою, автор розповідає нам 111 історій про 111 міст, з якими йому пощастило пережити щасливі й не дуже, але завжди інтимні – у широкому значенні цього слова – пригоди. Крім того, кожна «лексиконна» пригода є чітко вписаною не лише у просторові, а й у часові координати, що дає змогу читачеві здійснити слідом за автором 111 приватно-історичних стрибків від середини 60-х років минулого століття до наших днів.


Волков, Олексій. Вовчий місяць: роман./ О. Волков. – К.: Нора-Друк, 2016. – 464 с.

Герой роману «Вовчий місяць», колишній вчитель історії, під Новий рік в глушині українських лісів відкопує унікальну знахідку. В цей же час один з найвпливовіших магнатів Південної Америки таємно вирушає в Україну, де на момент його приїзду скоєно кривавий резонансний злочин – масовий розстріл людей. Не пов´язані, на перший погляд, між собою події стають основою карколомного сюжету, де головний герой змушений протистояти цілому світу. Проти нього безжальна корумпована система, готова в будь-який момент знищити непокірну людину, яка, ніби скабка на гладенькій дошці, заважає усім. Чи можливо перемогти в такій ситуації?Горовий, Руслан. Ген воїна. Оповідання, повісті./ Р. Горовий – Львів:Кальварія, 2014. – 160 с.
«Ген воїна» — збірка вибраних повістей та оповідань українського журналіста, автора, режисера та керівника відомого проекту «Служба розшуку дітей», головного режисера «Магнолія-ТВ» Руслана Горового.

І хоча твори Автора тематично не пов’язані з його телевізійними проектами, режисерський досвід надає розповідям Горового дивовижної ясності деталей і справжньої кінематографічності — «картинки» з книжки ще довго стоять перед очима після прочитання.


Забужко, Оксана. «І знов я влізаю в танк…» Вибрані тексти 2012-2016: Статті, есе, інтерв’ю, спогади./ О. Забужко.  – К.: КОМОРА, 2016.- 416 с.

Нова збірка актуальної публіцистики відомої письменниці — це книга для тих, хто не уникає чесних відповідей на нагальні питання і переймається викликами, які ставить перед українцями сьогодення. Тут ідеться про химери «поневоленого розуму» та про нові маски й форми, яких набуває в епоху мас-медіа давня війна, про пошук героїв, про знакові постаті й тексти, а зрештою про те, як гідність і спротив нав’язаним правилам гри дають нову надію європейській цивілізації. Це ексклюзивний репортаж із гарячих точок інформаційного фронту, де триває боротьба з забуттям і байдужістю, які мало не коштували нам держави.

Йовенко, Світлана. Жінка у зоні: вибране / С. А. Йовенко. – К.: Укр. Пропілеї, 2016. – 484 с.

До книжки увійшли вірші, оповідання та повісті, присвячені подвигу українців у жертовній боротьбі з наслідками Чорнобильської катастрофи та протистоянні імперським злочинам влади і Кремля на Майдані. Обидві трагедії об’ємно розкриваються перед читачем у глибинному екзистенційному вимірі авторської рефлексії.


Кокотюха, Андрій. Повний місяць: роман / А. Кокотюха; 2-ге вид. – К.: Нора-Друк, 2015. – 368 с.
Осiнь 1944 року. Подiлля. Лiнiя фронту вже далеко, але спокою в тилу немає. Селище Сатанів. Кiлька мiсяцiв у околицях на узлiссi знаходять тiла людей, загризених дикими тваринами. Люди кажуть, завiвся в тутешньому лiсi вовкулака…
Розгадати таємницю сатанівського лiсу береться бойовий офiцер, фронтовик Андрiй Левченко. Разом iз ним у небезпечнiй грi є втікач із сталінського табору Iгор Вовк, жорстокий капiтан НКВС Сомов, дезертир Жора Теплий та повстанський сотник Грiм. Їхнi долi сплелися в тугий вузол, кожен має свiй секрет. Кому з них вдасться вистояти в двобої з перевертнем?
Детективний трилер, виконаний у популярному стилi ретро-роману, що захоплює з перших сторiнок. А фiнал обiцяє несподiванки, яких не чекав, за його зiзнанням, сам автор.
Кокотюха, Анддрій.Автомобіль із Пекарської: роман / А. Кокотюха; худож.-оформлювач Л. П. Вировець 2-ге вид. – К.: ДОВЖЕНКО БУКС, 2016. – 283 с.
Львів, 1911 рік. У центрі міста, на вулиці Пекарській, у власному розкішному автомобілі знайдено мертвою доньку нафтового магната. Люди в масках, кримінальні ватажки, мільйонери, провокатори — підозрюються всі. І все ж найбільший ризик для Клима Кошового — це те, що його приватне розслідування категорично не подобається впливовій красуні Магді Богданович…
Любка, Андрій Карбід: Роман / А. Любка. – Чернівці: Книги – ХХІ; Meridian Czernowitz, 2015. – 288 с.
Події пригодницького роману "Карбід" розгортаються впродовж паркого й тривожного літа 2015 року, коли у вигаданому містечку Ведмедів група ентузіастів вирішує збудувати Фонтан Єдності з Європою. Навіщо їм фонтан, чому за ними в'язниця плаче і за скільки в Україні можна придбати людську нирку - про все це автор пише з гумором і добірним песимізмом. у цій книжці є сливовиця, рибалки, гробар, сімнадцять розділів, спокуслива й хтива жінка, кілька вбивць, корумпований мер, геніальна ідея, Тиса і безнадія. Натомість у ній немає шенгенських віз, відповідей на всі запитання, кулінарних рецептів і порад, як розбагатіти. для найширшого кола читачів.


Положій, Євген. Потяг / Є. В. Положій; худож.-оформлювач О. Г. Жуков. – Харків: Фоліо, 2016. – 251 с.
Якщо шлюби вершаться на небесах, то вибори - в ночі біля урн. Головний редактор провінційної газети сповідується у купе потягу, який мчить крізь темряву в невідомому напрямку, двом янголам - своїм небесним батькам. Йому вже нічого приховувати, бо, не виключено, це його остання подорож. Правдива і смілива книжка про українські реалії, про людину, яка народилася не в той час і не в тому місці...


Трубай, Василь. Танг. Оповвідання, повість. / В. В. Трубай. – К.: Український письменник, 2016. – 272 с.
Оповідання, вміщені в цій книзі, безперечно, знайдуть свого читача. Вони торкаються речей, присутніх в душі кожного: самотність, пошук істини, боротьба з буденністю, суспільні, національно-значущі події, переломлені через долі окремої людини.
Майстерність в побудові  сюжету, багатство мови затягує і не відпускає. В оповіданнях під видимою частиною айсберга вчувається потужна глибина прихованого смислу.

Чемерис, Валентин. Марина – цариця московська:іст. роман / В. Чемерис; худож.-оформлювач О. М. Іванова. – К.: ДОВЖЕНКО БУКС, 2016. – 699 с.
Свої листи на батьківщину вона підписувала: «Марина — цариця московська». І вона була нею — царицею московською. Щоправда, всього лише дев’ять (!) днів у році 1606-му. І потім вісім років неймовірних злетів і карколомних падінь. Марина Мнішек, польська графиня, вісімнадцятирічна дочка воєводи з українського Самбора з Карпат, волею випадку (чи історії) стала царицею і жоною двох царів тих лихих часів, які на Русі прозвали Смутними, а її — царицею Смути. Про це й розповідається в романі Валентина Чемериса. А ще про кохання Марини до молодого царя Дмитрія, про останню її любов до козацького отамана Івана Заруцького, про криваву трагедію, що її спіткала, і про подальшу долю московської цариці, чиє життя так рано урвалося — у 26 років — у башті Коломенського кремля і яка вже після своєї смерті буде оголошена відьмою і чаклункою.... 
Піпаш, В. Закарпатська гуцульщина [Текст] : іст.-етногр. нарис / Володимир Піпаш ; Держ. вищ. навч. закл. "Ужгород. нац. ун-т", НДІ політ. регіоналістики, Закарпат. обл. об-ня ВУТ "Просвіта" ім. Тараса Шевченка. - Вид. 2-ге, переробл. та допов. - Ужгород : Вид-во Олександри Гаркуші, 2012. – 65 с.
Історико-етнографічний нарис “Закарпатська Гуцульщина” В. Піпаша – є однією з перших книг, яка розглядає виключно гуцулів Закарпаття та дає короткий огляд, як їхнім традиціям, так і їх історії.
Також присутній короткий історичний нарис з історії деяких населених пунктів гуцульського Закарпаття та невеликий аналіз подій які прийнято називати “Гуцульською Республікою”.

Обкладинка книги О. Мишанича


Мишанич, Олекса Васильович. Русини : політика, історія, культура [Текст]   / О. В. Мишанич; упоряд. І. Ребрик. – Ужгород : Ґражда, 2012. – 352 с.

Пропоноване видання містить ті праці кінця ХХ - початку ХХІ ст., з якими О. Мишанич виступив в оборону українського Закарпаття, його історії, мови, культури, літератури від політичного русинства і  його платних агентів. Його послідовна боротьба з недругами незалежної України дала добрі наслідки, на науковому рівні розвінчала ідейні основи закарпатського автономізму й політичного сепаратизму. На підставі першоджерел О. Мишанич простежив історичний шлях закарпатців від підкарпатських русинів до закарпатських українців, обґрунтував їхнє місце і роль у незалежній Українській державі.


FOTO
Колективізація в Закарпатті: політичні та адміністративні заходи примусового впливу на селян. 1944-1955[Текст] : зб. арх. док. і матеріалів / Закарпат. облдержадмін., Закарпат. облрада, Держ. архів Закарпат. обл. [та ін.] ; упоряд., передм., прим. О. М. Корсун. – Ужгород : Карпати, 2014. – 800 с.

Збірник архівних документів і матеріалів «Колективізація в Закарпатті: політичні та адміністративні заходи примусового впливу на селян. 1944-1955» відкриває невідомі широкому загалу сторінки періоду проведення «суцільної» колективізації в Закарпатті, який залишився у пам’яті мешканців краю як час надзвичайно болісних змін – переходу від одноосібної до колгоспної системи господарювання на землі, колективних виступів проти організації колгоспів та масових арештів селян і їхньої ізоляції в табори ГУЛАГу.
дан


Данилюк Дмитро. Історія Закарпаття: Навч. посібник [Текст] / Д. Д. Данилюк. – М-во освіти і науки, молоді та спорту України, Держ. вищий навч. заклад «Ужгородський національний університет», Іст. ф-т, Каф. історії України; вип. ред. та покажч. Л. Ільченко. – Ужгород: Вид-во В. Падяка, 2013. – 304 с.;

У посібнику, написаному на основі найсучасніших досягнень історичної науки,  охарактеризовано всі етапи історичного розвитку. Оцінено становище краю у складі Австро-Угорщини (1867–1918 рр.), представлено героїв Карпатської України, учасників боротьби проти
угорсько-фашистської окупації, визволення та возз’єднання Закарпатської України з Українською РСР у складі колишнього  СРСР.  

  Піпаш Юрій                                                 Плекаймо слово рідне [Текст] / Юрій Піпаш. – Ужгород:                                      Видавництво Олександри Гаркуші, 2013. – 164 с.
У пропонованому виданні подається роз'яснення норм вживання низки українських лексем. Може стати у пригоді вчителям, студентам, журналістам, дикторам мовлення, державним службовцям, всім, хто прагне володіти культурою українського мовлення та правопису, вживання термінів, вірного застосування норм літературної мови, усунення русизмів та суржику.


                                                            
                                                                Художник Карпат Іван Доробан / ред. Білак. – Вінниця:     ТОВ «Консоль», 2013. – 296с.
Неординарна, різнокольорова, творена мастихіном, талантом і щоденною працею помережана КНИЖКА. А можливо навіть і не книжка, а скоріше, - особистий творчий літопис ніжного сина, турботливого брата, взірцевого громадянина і патріота рідного міста Рахова та Європи, митця від Бога, спортсмена – чемпіона, коханого чоловіка, терпеливого батька і люблячого дідуся.
Розгорнеш книжку на будь – якій сторінці, а тобі на зустріч не букви і знаки, а живе барвисте та плекане пахощами Карпат слово.  Шип Ю.В.
Шиліякі співанки: збірник вибраних музичних творів / Юрій Шип; передм. Н. Петій – Потапчук, Д. Креміня. – Ужгород: ТДВ «Патент», 2013. – 480с.
Пісенник «Шиліякі співанки» - унікальне за обсягом і змістом видання музичних творів на слова відомого закарпатського письменника Юрія Шипа.
Книга змережена з мажору та мінору людського життя. Її художня мозаїка пройнята тим, що хвилює, радує і засмучує кожного з нас. Презентує любов до Всевишнього йближнього, до природи та рідної Батьківщини через призму християнських чеснот і натуру доброти в розмаїтих піснях та романсах, вокально  – хорових та естрадних творах для дорослих і дітей.
Видання може бути успішно використане майстрами професійної світської сцени, в духовній сфері, закладах культури, музичних училищах, загальноосвітніх школах та дошкільних осередках, а також як посібник з поетично-музичного мистецтвознавства, народознавства та краєзнавства.Дочинець, Мирослав
Криничар. Діяріюш найбагатшого чоловіка Мукачівської домінії. Роман. – Ужгород: «Карпати», 2012. – 328с.
В центрі роману «Кринничар» - українська душа, що не заблукала в історії, не зломлена і не стомлена поразками, як сама Україна, - душа тонка, мудра, діяльна, що черпнула від землі і від неба, що оживляє і якісно міняє довколишній простір і людей. Твір відкриває незглибимий вимір народної традиції, карпатської звичаєвості, жива етика і естетика. Це проявляється в умінні показати душу окремої людини як живої частинки світової душі. Усе це подано в шатах високої образності й дивовижно багатої лексики.
Через те, мабуть, цю книжку Мирослава Дочинця відомий літературознавець Петро Сорока назвав «наймудрішим художнім твором сучасної української літератури».


Томчаній, Михайло Іванович.
Вибрані твори [Текст] / Михайло Томчаній ; [упоряд. та прим. Г. М. Щоки ; передм. О. Ігнатович]. - Ужгород : TIMPANI, 2014. - 694,
Книгу вибраних творів видатного українського письменника-прозаїка, яка виходить до 100-річча від дня його народження, склали романи " Жменяки" і "Тихе містечко" , а також оповідання. Цими творами автор увів у красне письменство цілу галерею колоритних постатей рідного краю, міцно закорінених у народному звичаєвому, обрядовому та ментальному грунті. 


    Лікарські рослини Закарпаття в народній медицині : Довідник з фіто-Л 56 терапії / під упоряд.Т.Ф.Росоли, І.І.Росоли та Ф.Ф.Рубіша.-2-ге вид., переробл.- Ужгород:"Патент",2012.-240с.                                                            
                                                               

                                                                                                                                                  У книзі описано фармакологічні властивості лікарських рослин, якими здавна користуються як народна, так і офіційна медицина, і які можна зустріти на території Закарпатської області. В довіднику подається опис властивостей кожної рослини та способів виготовлення лікарських засобів з них.

                                                                                                                                             Оля Русіна."Сестричка."

З молодшою сестрою буває ой як непросто. Особливо коли між сестрами різниця у п'ять років. І коли молодшу сестричку Ксеню разом з її друзями Мартою та Артемом вселяються невгамовні бісики капості і витівок, старшій сестрі не залишається нічого іншого, як написати про це книжку.


 Іван Франко   «Дітям»
 У цій книзі зібрано 13 найкращих казок  і багато віршів. У книзі використовано багато зображення та ілюстрації.
  До збірники увійшли вірші, казки та оповідання, доступні для дітей молодшого шкільного віку.  Книга адресована дітям, батькам та вчителям.      

       Дмитро Кешеля    «Сяйвооке звірятко»
     Захоплююча повість українського письменника Дмитра    Кешелі продовжує щиру розповідь про хлопчика Митра з його фантастичною здатністю потряпляти в якусь халепу та чергову неймовірну пригоду. Повість начинена жартами, народним гумором, кумедними та повчальними історіями, адресована і дітям і дорослим.


Олесь Ільченко «Риби річок та озер»
     У цій книзі для дітей та їхніх батьків ідеться про надзвичайно цікавих тварин – кісткових риб, точніше про тих, що живуть у річках, озерах і ставках нашої країни.
    Понад двісті видів риб водяться у водоймах України. Ми розповімо про найцікавіші з них. Можливо, колись ти, юний читачу, станеш видатним і розгадаєш деякі таємниці риб. 
Олесь Ільченко «Наші птахи»
      На теренах нашої батьківщини мешкає приблизно 300 видів птахів. Письменник Олесь Ільченко та художник – орнітолог Ігорь Землянських яскраво відобразили життя та особливості 30 із 300 видів, рідних для України, пташок, обєднавши за ареалом життя: степ, гори, ліс, водойми та місто.
Галина Малик «Вуйко Йой і Лишиня»
   Сталося так, що будинок, який сто пятдесят років стояв у затишному куточку Карпат і в якому мешкав справжній вуйко – вуйко Йой, якісь незнайомці вирішили перевезти в сканзен. Ой, лишенько! Що залишається роботи нашому герою? Їхати за будинком і влаштовуватись на новому місці. Що на нього там  чекає, та що воно таке є – сканзен, з майстерністю дитячого письменника розповіла Галина Малик.
        З першої до останньої сторінки казкова повість Вуйко Йой іЛишиня наповнена колоритом Закарпатського краю.

Леся Воронина «Нямлик і Балакуча Квіточка»
       Ви вже, мабуть, знайомі з нямликами – маленькими кумедними чоловіками, які живуть у стіні Олянчиного будинку і понад усе на світі полюбляють манну кашу. Це ж про них написала свою дивовижну книжку «Прибулець з Країни нямликів» відома дитяча письменниця Леся Воронина! Про них – і про дівчинку Олянку, яка з ними не лише познайомились, але й подружилася, і пережила чимало карколомних і дуже веселих пригод.

Олександр Гаврош «Про Григора Питню, Олександра Духновича, Івана Силу, Адальберта Ерделі, Августина волошина»
        Олександр Гаврош розповідає у цій книжці про дитячі роки своїх видатних земляків, мешканців Закарпаття – одного з найцікавіших куточків нашої країни.
    Читайте про дитинство карпатського опришка Григора Питні та дізнавайтеся, як полювати на диких вепрів і долати життєві перешкоди. Прямуйте до мети разом  із духовним батьком Закарпатців Олександром Духновичем, який став творцем першого українського букваря народною мовою. Загартовуйте тіло і дух, знайомлячись із життям Івана Сили – відомого важкоатлета й циркача, чемпіона Європи з культуризму, який ще хлопчиком зумів здійснити один із подвигів Геракла. Дізнайтеся про небезпечні дитячі пригоди одного з найвідоміших українських художників Адальберта Ерделі, а також відкрийте для себе секрети майбутньої успішності Августина Волошина – Президента Карпатської України, який вперше легітимним шляхом проголосив незалежну українську дeржаву.
Королева Наталена: Твори
    У книжці вміщено автобіографічні твори української письменниці Наталени Корогевої (1888-1966)- повісті "Предок" і "Без коріння". Передує їм "Автобіографія", опублікована письменницею в 1958р.
   Творчість Наталени Королеви довгий час була зовсім не доступна читачеві в Україні. Її ім'я майже не згадували радянськими літературознавцями, а твори не друкувалися, бо були заборонені цензурою.
    Пропонуючи читачеві творчий доробок видатної письменниці в серії "Спадщина", видавництво прагнутимеповернути в літературний обіг первісні варіанти її оповідань новел, повістей, романів.   

Юрій Станинець: Червона Йонатаночка
        Юрій Станинець займає достойне місце в історії української культури як автор соціально - психологічних творів, в яких реалістично відтворено історію, побут та духовне життя закарпатського села, загострення соціальних відносин, актуалізовано питання національного самоусвідомлення та зародження української буржуазії кінця ХІХ - початку ХХ століття.
          До книги увійшли як публіковані раніше, як і твори, з якими читач зустрічається вперше.


Петро Мідянка : Маромороський розлом   

 Один із провідних українських поетів Петро Мідянка народився, живе і працює у віддаленому гірському селі на Закарпатті, а у його творах верховинський космос природно й гармонійно вростає в Європейський Всесвіт.
   Це засвідчує і чергова збірка "Мароморський розлом", яка увібрала нові і твори попередніх років, передставляючи читачеві майстра вишуканих віршованих форм, зокрема сонетів, у яких глибинний інтелект, духовна неповненість, естетичний експеримент модерності письма прородно поєднується і синтезується із сакральністю і метафоризацією буднів і свят, з яких у контексті людства і виростає карпатський феномен Петра Мідянки. 

Петро Ходинич: Косіння трави
     У новій книзі відомий закарпатський письменник - прозаїк Петро Ходанич запропонував два варіанти оповіді про будні рідного краю останнього півстоліття - часів радянської держави і становлення державності України. У автобіографічній повісті "Косіння трави" превалює конкретна дійсність з показом процесу духовного становлення особистості митця. Її доповнюють три оповідання, де час трактується в образах - персонажах. У першому - людини, яка відстоювала радянську ідеологію, у другому - лісоруба, якого система витіснила на узбіччя життя, а в третьому - видатного митця-філософа, якому довелося жити й творити на зламі попередніх епох, але присутньому творчо й у сьогоденні та прийдешності.
    
 Лідія Повх : Саламандра йде у мандри
        У книзі Лідії Повх оживають веселі, кумедні історії з життя дітей та рідної природи. Авторка навчає людити свій край, сім'ю , друзів і школу, радіти життю , цінувати кожну неповторну хвилинку дитинства. Твори цієї книжки - ненавязливі педагогічні формули, що соціалізуютьдитину, розвиваючи її індивідуальні творчі задатки.
     Книга адресована дітям дошкільного і молодшого шкільного віку.

  
У 77 державі казки верховинців
        Збірка казок "У 77 державі" містить казкові оповіді людей мальовничого верховинського села Репинний, що на Закарпатті. Записи здійснювалися ужгородськими письменниками Оленою Мейсарош і Володимир Фединишинцем в 60-х роках ХХстоліття. Тематичний діапазон казок - класичний: від фантастичних до побутових.


Леся Пронь  "на крилах року"

 Кожна пора року цікава по-своєму.                   
    Зима чарує сніжними заметами, кришталевими бурульками. Весною приємно зустрічати бурхливі потоки талого снігу й радісний спів пташок. Барвисте літо – це час буйного розквіту землі з її мальовничими озерами, запашними квітами, розкішними деревами. Ароматом рідного саду, прілим листям задумливого лісу приваблює нас золотиста осінь.
    А які цікаві пригоди трапляються з тваринками,  що живуть у наших краях!

    Книжка «На крилах року» запрошує юних читайликів у світ нев’янучої
Тетяна Щербаченко. "Як не заблукати в Павутині."


 Дитина й Інтернет сьогодні нероздільні. Однак у Всесвітній Павутині стільки пасток і небезпек! Дитячі психологи довели, що раннє й неусвідомлене користування Інтернет-ресурсами призупиняє розвиток самостійного мислення дитини. Щоб цього не сталося, батьки і діти повинні озброїтися правильними знаннями!

Як зробити з Інтернету друга-порадника, а не пожирача часу? Книжка «Як не заблукати в Павутині» доступно, переконливо й мотивовано розкриває широкі можливості Всесвітньої Павутини.
Марія Морозенко "Іван сірко"


 Це захоплююче продовження історії про змужніння та духовне зростання великого характерника, якому судилося піднятися до звання славетного козацького отамана та здобути на віки народну шану і любов. Життя отамана оповите таємницею, але достеменно відомо — в усіх битвах він виходив переможцем, героїчно стояв на Варті України, вірою і правдою служив рідній землі, залишив в історії нашого народу неповторний яскравий слід. «Розповіді про Івана Сірка народжуються й нині. Бо ж тільки правдиво розповідаючи про славні подвиги в ім'я рідної неньки-України, можна гідно пошанувати пам'ять славетного козака, Великого Характерника.»їнська сила).


Юрій Балега "Бумеранг"

Повісті, оповідання
Маленькі повісті та оповідання збірки "Бумеранг" створюють мозаїку нашої карпатоукраїнської Долі. Деякі з них гірчать полиново, але не через відчай, а від правди, від досади, що так воно у нас є. Бумеранг сягає глибоко і далеко, розсікаючи час і виявляючи на зрізі все, що лишилося у серці спогадом, світлом, болем, утіхою. А ще змушує замислитися над причинами нашої украй заклопотаної прагматичної дійсності, відчути себе вартим кращого життя і здатним таким його зробити.

Автор пропонує здійснити разом з ним цікаву мандрівку на землі нинішньої Сербії, куди понад два з половиною століття тому було переселено кілька тисяч українців Закарпаття. Ми зустрінемося з найдавнішою українською діаспорою в Європі, представники якої за двісті п’ятдесят років не тільки не розчинилися поміж своїми значно могутнішими сусідами, але й зберегли рідну мову, віру і національну свідомість. В книжці багато історичних гравюр, картин і сучасних фотографій, що ілюструють не тільки історичний шлях, а й сьогоднішній день українців, які зберігають свою ід Балега Юрій "Бумеранг"

Поль Верлен." Романси без слів"                                

«Романси без слів» не пов’язані єдиною темою. Тут і любовна лірика, і урбаністичні мотиви, і особливо - тема природи. Та про щоб не писав Верлен, все забарвлене його меланхолією, його невиразною журбою. Погляди поета на світ нагадують пейзажі французьких художників-імпресіоністів і символістів, ілюстраціями яких прикрашено  книгу. Верлену подобається зображувати дощ, туман, вечірні сутінки, промінь світла…У його віршах майже немає людей. Якщо ж вони часом з’являлися, то були огорнуті туманним флером або поставали в декораціях стилізованої казки, як низка образів, що походили з його внутрішньої уяви. Поет начебто свідомо відвертається від реальних подій у світі та історії людей, щоб безоглядно дослухатися до свого серця. Геніальність Поля Верлена полягає в тому, що йому було дано відчути і побачити світ зовсім по-новому, так як ніхто не бачив до нього. Ця властивість закорінена у психіці поета, «вічної дитини», і саме таке безпосереднє сприйняття світу – це те, чим він збагатив скарбницю світової поезії.  
               

Немає коментарів: