неділю, 26 лютого 2023 р.

« Леся Українка -народжена Україною»



25 лютого виповнюється 152 роки від дня народження Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач-Квітки) – видатної української письменниці, поетеси, перекладача, громадської діячки. Леся Українка, геніальна українська письменниця, входить до переліку найвідоміших жінок давньої та сучасної України. Писала у жанрах поезії, лірики, епосу, драми, прози, публіцистики, працювала в жанрі фольклористики, брала активну участь в українському національному русі. Напедодні  пам’ятної дати працівники бібліотеки оформили  тематичну полицю « Леся Українка -народжена Україною». Шановні користувачі до  Вашої уваги  твори, критичні матеріали письменниці з фонду  бібліотеки.

«Молюся за тебе, моя Україно, за кожного батька , за кожного сина»

 


24 лютого виповнюється 365 днів від початку злочинного повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну. Цей напад став кульмінацією загарбницької війни, яку Москва розпочала проти України 9 років тому з окупації Криму у 2014 році.

                Своєю збройною агресією Росія розв’язала першу в XXI столітті континентальну війну в Європі, підірвавши систему колективної світової безпеки, встановлену після Другої світової війни. Світ знову зіткнувся з режимом, який прагне силової ревізії кордонів і прямує до новітнього тоталітаризму. Цей режим назвали «рашизмом» для означення псевдоідеології, замішаної на поєднанні ідей фашизму й більшовизму, нацизму та євразійства, реваншизму і ксенофобії, що прикриваються «православ’ям» та «величчю російської культури».

                Повномасштабне вторгнення російських військ в Україну остаточно зірвало маску з агресивного путінського режиму, що 9 років прикидався «миротворцем» та «третьою стороною» у війні на сході України, поширюючи на весь світ дезінформацію, брехню про «Донецьку та Луганську народні республіки», які насправді є підконтрольними Москві окупаційними режимами в Донецькій та Луганській областях України. Путін намагався переконати світ, буцімто в Україні триває «громадянська війна».

                Ми, українці, тримаємо оборону й демонструємо волю перемогти ворога, чим доводимо спроможність протистояти російській військовій агресії, ми об’єднали зусилля у лавах Збройних сил України, Національної гвардії України, масового волонтерського руху, а також на дипломатичному, інформаційному, історичному та інших фронтах.

                Наш героїчний опір – це боротьба не лише за фізичне виживання Українського народу та свободу країни, а й за власну ідентичність і цінності нашого суспільства як частини європейської спільноти. Цілком справедливо вважати, що українці проливають кров і за вільну та демократичну Європу і збереження світового порядку.

                Пропонуємо користувачам  бібліотеки ознайомитись з книжковою  виставкою «Молюся за тебе, моя  Україно, за кожного батька , за кожного  сина»




«Небесна сотня. Герої не вмирають»

 



День пам’яті Героїв Небесної Сотні відзначається щорічно 20 лютого згідно з Указом Президента України від 11 лютого 2015 року № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні».
В приміщенні ї бібліотеки-філії розміщена тематична полиця «Небесна сотня. Герої не вмирають», яка знайомить  присутніх з подіями зими 2013- 2014 років. Революційні події забрали життя понад сто активістів майдану. Спасибі всім, хто відстоював Майдан, за яскравий приклад мужності, сили духу, чесності і патріотизму!

День єднання України

 


День єднання України - свято, яке об'єднує всіх українців! Його президент України Володимир Зеленський заснував 16 лютого 2022 року на тлі попереджень про можливу війну.

Користувачі бібліотеки  створили патріотичний плакат "Сила країни в єдності", на якому розташували "Долоньки України", в яких поділилися своїми думками про Батьківщину та важливість підтримки одне одного.