Сторінка для дітей

Запрошуємо найменших до бібліотеки!

Ігровий куточокЗимові розваги
Яка ж зима без санчат, лиж, ковзанів! Цікаво знати, коли з'явилося це зимове спортивне знаряддя.
Санчата – простий і цікавий засіб пересування. Вони були найпершим візком, який винайшло людство. Використовували їх, як не дивно, не тільки в сніжних північних країнах. До винайдення колеса сани успішно використовували геть усюди, навіть у Древньому Єгипті. Санки незле пересуваються й піском, й глиною, й травою. На наших землях їзда на санях вважалася значно більш престижною, аніж на колесах. Тож сани використовували у всіх урочистих випадках.
Зараз на малих санчатах катається дітвора, а в селах ще залишилися великі кінні сани – на них під час коляди з піснями й забавами катається молодь.
Копильчаки, розвальні, крилатки, козирки, глабці, ґринджоли – все це назви різноманітних санчат.
Ви гадаєте, що лижі – це винахід сучасності? Насправді, це одна з найстаріших форм пересування. Слово „лижі" з ісландського перекладається як „сніжні черевики". Ходьба
на лижах йде корінням у кам'яний вік. Були знайдені різьблені зображення, що показують людей на лижах.
Якщо лижі з'явилися в тих краях, де завжди багато снігу, то ковзани – там, де багато льоду. А таких місць на Землі можна знайти скільки завгодно – будь-яка річка чи озеро взимку перетворюється на чудову ковзанку.
Тому на запитання, де й коли з'явилися перші ковзанки, ніхто не відповість. Із певністю можна сказати лише одне: кататися по льоду на ковзанах люди навчилися дуже давно. У лондонському Британському музеї зберігається цікава археологічна знахідка, вік якої – кілька тисяч років: пластина з кістки із просвердленими в ній кількома отворами. Вважають, що це і є найдавніші ковзани. Кістку прикріплювали до взуття за допомогою мотузки, пропущеної через отвори. Це був далекий предок наших сучасних ковзанів.
Цікаві факти про ковзани.
Найдавніші ковзани знайшли, де б ви думали? Недалеко від Одеси. Ковзани, датовані епохою бронзи, виготовлялись з кінської кістки.
Передня частина прототипу сучасних лез зазвичай прикрашалася кінською головою. Звідси походить російська назва «коньки».
Одним з перших красу фігурного катання оцінив великий німецький поет Вольфганг Гете.
Частим відвідувачем ковзанки був Л.М.Толстой. У романі «Анна Кареніна» він описав кілька сцен на ковзанці, які були навіяні його особистими враженнями.
Ковзани в Росію привіз із Європи Петро І. Цар придумав новий спосіб кріплення ковзанів – прилаштовувати їх прямо до чобіт.
Міжнародна першість з парного катання вперше була розіграна 1908 році у Санкт-Петербурзі.
Все життя любив кататися на ковзанах К.Е.Ціолковський.
Знаменитий математик Софія Ковалевська вперше встала на фігурні ковзани вже дорослою жінкою, професором Стокгольмського королівського університету. Вже за кілька років вона вважалася віртуозом серед відвідувачів ковзанки у Стокгольмі.
Дорогі діти! Приємних і вам зимових розваг!НАЙ..., най..., най...
Цікавинки звідусіль


Найбільшей океан на Землі - Тихий - 179,7 мільйона квадратних кілометрів.
Найбільше нашої планети - Коралове, що розташоване на північний схід від Австралії. Його поверхня майже така , як пів-Європи, - 4,8 мільйона квадратних кілометрів.
Найбільше озеро в світі - Каспійське море - 371,8 тисячі квадратних кілометрів.

Найжаркіші місця на Землі :
Каліфорнія, Сахара, Аравія, Іран, Середня Азія. У долині Смерті ( США, Каліфорнія ) 10 липня 1913 року температура була плюс 56,7 градусів , а в Тріполі ( Північна Африка ) 13 вересня 1922 року було плюс 58 градусів.

Найхолодніші місця на Землі :
Гренландія , північний схід Азії та Антарктида . Середня температура січня у Верхоянську ( Східний Сибір ) - 55,5 градуса морозу.1892 року тут був мороз 69,8 градуса. 1958 року в Антарктиді було - 88,3 градуса.

Найсильніша на Землі істота :
Ні, це не лев, і не тигр, і не слон, а жук-гнойовик скарабей. Ця комаха підіймає й переносить на своїй спині вантаж, який у 850 разів перевищує масу її тіла.

Хто живе найдовше?
 Дощовий черв'як живе до 10 років, заєць також - до 10, жаба - до 5, річковий рак - до 20 років.
Мавпи, кити, тигри, ведмеді - до 40 - 45 років.
А папуга може прожити до 140 років. Черепахи та крокодили можуть прожити 300 років.
Серед свійських тварин рекордсмен - осел. Він доживає до 50 років Коні й верблюди живуть до 30 років, корова - до 25,свиня - 20 років. А собаки та кішки - 15 - 20 років.

Найкоротша тривалість життя 
У дорослу комаху тля розвивається з яйця за 6 днів і живе ще 4-5 дні. Ще менше живуть поденки. Більшість із них, вибравшись із води, через день помирають.
Назубатіша істота на світі - це слимак, він має 14175 зубів.
Найвища у світі трава - бамбук, велетенська деревовидна рослина з могутнім  багаторічним стеблом - соломиною. Буває, що висота його досягає понад 30 м., а товщина стебла - 30 см у діаметрі. Найрекорднішим виявилося стебло  бамбука, зрубаного в Індії 1904 року. Воно було завдовжки 37 метрів ! За добу бамбук може вирости на 50 - 60  см.
Найтовстіше дерево в світі - баобаб. При порівняно невеликій висоті (10 - 12, рідше 20 - 25 м) стовбур баобаба буває в діаметрі 4 - 10 метрів. А найбільший екземпляр мав у обхваті аж 54,5 метра! 
Найбільшим у світі є листя бразільської пальми. 12 метрів досягає його ширина і 22 довжина.
Найбільше за будь - яку рослину виростає бамбук. Його паростки можуть витягатися на два метри за добу.
Найбільша риба на Землі - гігантська акула. Вона водиться в північних районах Атлантики, має до 30 метрів у довжину і важить до 30 тонн.    http://youtu.be/dyuIDyc7xds.

"Природа дивний і  неосяжний світ"
Всеукраїнський дитячий конкурс«ЕКО ІДЕЇ»


http://www.civicua.org/news/view.html?q=2037225  

Зовсім скоро стартує конкурс


 Фонду Братів Кличків такомпанії Panasonic на кращий 

ЕКО-ЩОДЕННИК "Eco Picture


 Diary 2013". Замовляти щоденники можна вже зараз! Не


 баріться, адже їх кількість обмежена!!!У конкурсі можуть брати участь діти від 7 до 15 років.


 Учасники змагатимуться за цінні призи - відеокамери,


 багатофункціональні пристрої і головний приз - можливість поїхати до Парижа! 

Щоб взяти участь у конкурсі, потрібно ЗАМОВИТИ


,

 ЗАПОВНИТИ та НАДІСЛАТИ на адресу Фонду Братів

 Кличків спеціальний ЕКО-ЩОДЕННИК (він абсолютно


 безкоштовний). Щоб ЗАМОВИТИ ЕКО-ЩОДЕННИК


, надішліть листа на e-mail: assistant@klitschkofund.org,


 вказавши тему листа "Еко-щоденник". У самому листі напишіть: 1. Прізвище, ім'я, по батькові


2. Область, місто, адреса, на яку слід надіслати 


щоденники
3. Контактний телефон, e-mail4. Кількість щоденників5. Вік дитини/дітей, які заповнюватимуть щоденник/и


 Дорогі читачі!
Якщо ви все ж таки не знайшли потрібної книжки у своїй бібліотеці, але вам дуже захотілося її прочитати, пропонуємо відвідати безкоштовну електронну бібліотеку. Ось декілька адрес, підібраних спеціально для вас:
ukrlife.org Велика віртуальна книгозбірня, в якій можна знайти не лише добре відомі твори української літератури, а й багато невідомих, раніше не друкованих творів.

abetka.ukrlife.org Сайт для наймолодших читачів та дбайливих батьків, які прагнуть прищепити дітям любов до читання.

http://www.lukoshko.net/ ЛУКОШКО СКАЗОК - народні казки, письменники-казкарі, вірші для дітей, дітям про тварин та багато іншого.

ukrlib.com.ua
Мабуть, найкраща бібліотека української літератури. Тут можна безпроблемно завантажити книжки українських авторів і український переклад найвідоміших світових письменників. Вражає неймовірна кількість критичних статей, рефератів, стислих переказів творів та інших матеріалів.

http://www.bookz.ru
Велика бібліотека з дуже зручним інтерфейсом та широкою базою книг. Тут можна легко скачати будь-яку книгу – від класики до новинки сучасної літератури, а також знайти різні довідники, журнали і словники.

Litera.edu.ru
Величезний російський освітній портал, створений при підтримці міністерства освіти і науки РФ. Можна скачати усе, що потрібно для навчання або загального розвитку.

Lib.ru 
Бібліотека Максима Мошкова – мабуть, Інтернет-ресурс електронних книг. Тут можна знайти твори відомих авторів і початківців. Бібліотека складається з багатьох розділів: від класики до наукової літератури. Також є каталог посилань на інші бібліотеки і великий форум.

www.litportal.ru 
Російський літературний портал, тут легко знайти практично все: від літератури до посилань на кінофільми. Ресурс підтримує безліч тематичних форумів і чатів. Він має багато тестів і розважальних сторінок. Але головна фішка порталу – база різноманітних творів, яка включає практично усі жанри світової та сучасної літератури.

www.fenzin.org
Найкращий портал для любителів фентезі та фантастики. Представлена найбільша база книжок, яка постійно оновлюється.

bookLand.net.ua
Магазин електронних книг. На сайті є широкий перелік рубрик. Серед них - дитяча література та книги шкільної програми (5 -11 клас), які можна перечитати в он-лайн режимі або скачати на носій.

poetyka.uazone.net
Бібліотека української поезії. На сайті представлені різні періоди української поезії, переклади зарубіжних авторів та народні пісні. Абетковий покажчик поетів дуже зручний для користування.

Люба дитино! До тебе це слово!
Перед тобою – скарбниця чудова,
мудрих порад невичерпне джерельце,
книгу люби і душею і серцем!
Книжка – всюди, поруч із нами. Вона наш друг і порадник. Шануйте ії, друзі, любіть і бережіть, у неї вкладено велику працю багатьох людей.
Пропонуємо скористатися  Книжчиними порадами.
Коли б книга ожила і раптом заговорила, то ось що вона б Вам сказала:
обгортай і носи мене в папці;
-          вдома відведи мені місце на книжковій полиці;
-          читай книжку за чистим столом і чистими руками;
-          перегортай сторінки за верхній правий куток;
-          не загинай сторінки, а користуйся закладкою;
не роби записи на сторінках;
-          не читай під час їжі;
-          якщо книга порвалась, обов’язково підклей її.
Прочитані книги вчасно повертай до бібліотеки. На них чекають інші читачі!
              

                    Для тих хто іде в школу 
Правила гарної поведінки

Про людей судять по їх поведінці в суспільстві. Основні правила поведінки, які прийняті суспільством, називаються етикетом.
З давніх часів у кожному королівстві був свій етикет – свої правила пристойності. Це була ціла наука, яку потрібно було вивчати і володіти нею досконало. Це була дуже важка, кропітка праця, але з часом правила поведінки спрощувалися (нам вже не потрібно при зустрічі робити незвичні па та поклони з капелюхом, як це було при дворі Людовика XIV) і набули загальних рис.
     Так що нам ще пощастило. В основі сучасного етикету лежать досить прості правила поведінки. Їх не так багато, і якщо, ти вивчиш норми етикету і не забудеш ними правильно користуватися, в будь – якій найвишуканішій компанії ти будеш почуватися вільно та розкуто і завжди будеш мати перевагу перед багатьма, які на жаль не користуються цими правилами. Тому читай далі та мотай на вус
.

    Деякі загальні правила етики.
Основне правило можна сформулювати так:
Дівчата мають перевагу перед хлопцями.
Жінки – перед чоловіками, старші перед молодшими.
Інваліди чи хворі перед здоровими.
Наприклад вони вирішують, чи починати з ким не будь розмову, першими входять до кімнати і т.д. При знайомстві роблять інакше: спочатку називають дівчині ім’я хлопця, старшому ім’я молодшого. Дівчатам, жінкам, людям похилого віку слід поступатися місцем у громадському транспорті.
По сходах хлопець повинен іти так, щоб мати можливість в разі необхідності допомогти дівчині. Тобто піднімаючись, знаходитися за нею, а спускаючись – перед нею. Якщо ти когось ненароком зачепив то обов’язково вибачся.
Щоб мати хороші манери, дуже важливо правильно тримати своє тіло. Потрібно зажди керувати своїми рухами: сидиш ти чи стоїш. Негарно ходити занадто швидко, перестрибувати через кілька сходинок. Руки при ходьбі повинні рухатися легко, природно. Упиратися руками в боки , засовувати їх в кишені – дурний тон.
Манера сидіти часто дозволяє судити про те наскільки людина вихована. Сидіти потрібно рівно на передньому краї стільця (до речі і для твоєї постави це дуже важливо), не розводь занадто коліна, не закладай ногу за ногу.
Від багатьох досить поширених поганих звичок необхідно позбуватися.
Наприклад, чоловіку недопустимо ходити неголеним – це негігієнічно та неестетично. Дурним тоном вважається мати недоглянуті руки. Нігті повинні бути не надто короткими. Кусати нігті недопустимо. У багатьох є звичка розчісуватися у компанії інших людей. Це верх непристойності. Погана звичка сякатися у хустинку у присутності інших людей та прочищати ніс.
Мовний етикет або етикет спілкування також має дуже велике значення.


Привітання. Хто повинен вітатися першим?
При зустрічі зі знайомими людьми обов’язково привітайся. Прийнято вітатися не тільки зі знайомими але і з людьми, які живуть по сусідству.
По встановленому звичаю, першими вітаються хлопці з дівчатами, чоловік з жінкою, молодший зі старшим. Якщо ти хочеш звернутися до когось з проханням то спочатку ввічливо привітайся, а потім вже перейди до справи. Зі знайомими людьми вітайся не тільки тоді коли ти впевнений в тому, що вони тебе помітили, але і тоді коли не впевнений чи помітили вони твою присутність. Неважливо, якщо ти в цьому випадку не отримаєш відповіді.
Якщо ти прийшов в гості не забудь, що той хто прийшов пізніше завжди вітається з усіма присутніми перший. Якщо ти прийшов , коли вже всі сидять за столом, повинен спочатку привітатися з дівчатами, а потім – з хлопцями.
Коли звертаються на «ТИ» а коли на «ВИ». У минулі часи писалися цілі трактати про те, як люди повинні звертатися один до одного. В наші дні це питання не здається таким складним. «Ти» звичайно кажуть один одному родичі, друзі, діти. Дорослі звичайно звертаються до дітей на «Ти».
Існують люди, які вважають, що звернення до когось на «Ти», дає їм право вести себе в розмові зверхньо. Це глибоко помилкова думка. На “Ви” звертаються до всіх незнайомих та старших від тебе людей.
Необхідно звертатися до всіх у ввічливій формі.

Розмова по телефону.
В наші дні телефон став найбільш розповсюдженим засобом зв’язку, який допомагає в повсякденній робот і приватному житті. Не варто нагадувати, що не будь-який час підходить для розмов по телефону. Не слід телефонувати другу чи подрузі рано вранці чи пізно ввечері, а тим паче вночі.

Починаючи розмову не забудь привітатися, а закінчуючи попрощатися. Якщо в тебе гості, а тобі хтось телефонує зведи розмову до мінімуму. Окрема тема, це спілкування по телефону у людних місцях та громадському транспорті.
Часто доводить бачити, як хтось їдучи у автобусі чи тролейбусі розмовляє весь час по телефону долучаючи мимовільно до розмови всіх пасажирів у салоні. Це просто верх непристойності та невихованості.
Всім пасажирам транспорту зовсім необов’язково бути учасником вашої розмови з товаришем.
Коли тобі хтось телефонує, а ти знаходишся десь у місті або у громадському транспорті де навколо багато людей, то просто вибачся перед товаришем, поясни йому, що ти зараз не можеш розмовляти і передзвониш йому, коли будеш мати можливість.
Якщо ти запам’ятаєш всі ці прості правила і надалі будеш ними користуватися, то можна сказати, що ти оволодів найважливішими основами сучасного етикету, і це тобі ще не раз стане це в пригоді. Тому що виховані люди завжди мають перевагу над іншими.Як вибрати книгу для читання
1.            Зайшовши до бібліотеки, треба звернутись до її каталогів. В перекладі з грецької „каталог” означає „перелік”. Отже, каталог – перелік усіх книг, які є в бібліотеці. Каталог необхідний кожній бібліотеці, він служить посередником між книгою і читачем. Переглядаючи каталог, читач дізнається, чи є вбібліотеці потрібна йому книга, які книги є в бібліотеціз даної теми, які книги конкретного автора можна прочитати в цій бібліотеці.
2.            В картотеках картки з назвами книг підібрані за окремими темами.
3.            На книжкових виставках ти завжди знайдеш цікаві книги.
4.            Переглянь бібліографічні покажчики. Це книги про книги. В них ти знайдеш анотації – короткі розповіді про зміст книги і поради, кому рекомендована дана книга.

5.                  Ти можеш сам вибрати книгу з полиць відкритого доступу.

ЯК ПРАЦЮЮТЬ З ДОВІДКОВОЮ ЛІТЕРАТУРОЮ
Навіть найрозумніша людина в світі не може пам’ятати великі події сучасного та минулого, численні дати, цифри, факти. Доповнюють пам’ять людини книги, які всезнають, словники, довідники, енциклопедії. Ці книги – друзі нашої пам’яті, вони дають відповідь на будь-яке питання. Як же ці книги побудовані? Як ними користуватися в роботі? Найпростіші з них :
1. Словники. В них зібрані слова,розташовані в алфавітному порядку. Найбільшим попитом користується орфографічний словник. Майже всі ми ним користуємося, коли не знаємо, як писати те чи інше слово. Коли ж Вас цікавитиме значення слова та історія його походження – користуйтеся „Тлумачним словником”. Словник російського вченого і письменника В.Даля, де автор зібрав 200000 слів, особливо відомий. Кожне слово тут має пояснення і тлумачення. Цей словник надає велику допомогу причитанні російської дореволюційної літератури, пояснює слова, які нам сьогодні незрозумілі. Читаючи газети та журнали, ви часто зустрічаєтесь зі словами, які прийшли з інших мов народів світу – тут вам допоможе „Словник іншомовних слів”. Кожен учень – повинен мати відповідні навички роботи зі словником. Уважно переглядайте передмову до словників,знайомтеся з умовними позначеннями. Нашим добрим помічником є:
2. Енциклопедії. 
Саме слово взяте з грецької мови і означає: „коло знань”. В наш час енциклопедіями називають книги, в яких коротко викладено у певній системі дані про науку,техніку, культуру, природу, мистецтво та ін. У більшості матеріал в енциклопедіях розміщено аалфавітному порядку.Винятком з цього є „Дитяча енциклопедія”. В ній матеріал розташований по системі знань. В її створенні брали участь педагоги, письменники, художники.Кожний том присвячений окремій галузі знань. У кожному томі вміщуються таблиці й різні допоміжні покажчики: хронологічний, алфавітний,бібліографічний. Останній рекомендує найбільш цікаві книги з теми, якій присвячено даний том.Як же користуватися „Дитячою енциклопедією.”? Насамперед, потрібно визначити, в якому том ізнаходиться потрібний матеріал. Припустимо, що вас цікавить історія середніх віків. „Історія людського суспільства” знаходиться в 7-му томі, отже, необхідний матеріал ми знайдемо в 7-му томі. Є ще галузеві енциклопедії: географічна, хімічна,технічна... Вони також допоможуть вам у вивченні шкільної програми.


ЯК НАПИСАТИ РЕФЕРАТ
1.                Визначити тему.
2.                Підібрати літературу: документи, першоджерела; монографії, довідники, збірники; газетні та журнальні матеріали.
3.                Ґрунтовно вивчити літературу.
4.                Скласти первісний варіант плану майбутнього реферату.
5.                Виділити основні питання.
6.                Систематизувати опрацьований матеріал.
7.                Остаточно продумати та уточнити план реферату.бов’язково включити у план актуальні теми і їхзначення.
8.                Написати реферат.
9.                У кінці реферату слід скласти список використаної літератури.

Як читати газету
1.                Читай газету щодня.
2.                Газети розкажуть тобі про найважливіші події, що відбуваються в нашій країні й у всьому світі.
3.                Перед тим, як почати читати газету, переглянь заголовки всіх статей – це допоможе тобі вибрати в ній найцікавіший матеріал.
4.                Читаючи газету, користуйся картою. Знайди на ній місця, про які прочитав у газеті.
5.                Пояснення незрозумілих слів знайди в словнику, або про їх значення запитай у вчителя, бібліотекаря.
6.                 
1.                
1.                
1.              Опрацюй додаткові інформаційні джерела, що стосуються тематики, яка тебе дуже зацікавила.